30wrz2016

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIA INFORMACYJNO-KONSULTACYJNE

W związku z planowanym przez Lokalną Grupę Działania „Lider w EGO” naborem wniosków o przyznanie pomocy na operacje w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” zapraszamy potencjalnych beneficjentów na cykl spotkań informacyjno-konsultacyjnych, które mamy zamiar przeprowadzić na terenie każdej z gmin naszego obszaru (zgodnie z poniższym harmonogramem).

Projekty UE
29wrz2016

X LAT STOWARZYSZENIA LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA LIDER w EGO

Prezes Jarosław Franczuk dziękuje Wójt Ewie Jurkowskiej-Kawałko za współpracę w LGD Lider w EGO​

Blisko 25 milionów złotych przyniosły działania Lokalnej Grupy Działania „Lider w EGO” dla obszaru gmin w trzech powiatach: ełckim, gołdapskim i oleckim. Mimo, że jedna z mniejszych gmina Stare Juchy wykorzystała najwięcej środków, bo ponad milion złotych!

Projekty UE
28wrz2016

ZAKOŃCZENIE OPROJEKTU W GORŁÓWKU

Wspólnymi zabawami zakończył się projekt Step by Step-next step w Gorłówku 25 września br.

Blisko pół roku trwał projekt nieformalnej grupy Step by step -next step, który został zrealizowany przy współpracy ze Stowarzyszeniem Mieszkańców i Przyjaciół Wsi Zawad Ełckie "Mukszty" finansowany ze środków programu mikrodotacji "Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Warmia Mazury Lokalnie" dofinansowanego przez MRPiPS w ramach FIO W tym okresie przeprowadzono następujące działania projektowe:  1.    Organizacja...

Ludzie i wydarzenia
15wrz2016

MOŁDAWIANIE W STARYCH JUCHACH

Wykorzystanie funduszy europejskich przez gminę wiejską interesowało delegację z Mołdawi, która gościła w gminie 13 września br.

Z wizytą studyjną w Starych Juchach przebywali mołdawscy urzędnicy oraz działacze społeczni i przedsiębiorcy. Tematem wiodącym były polskie doświadczenia z zakresu rozwoju obszarów wiejskich, w tym zwłaszcza działań  mechanizmu LEADER. W tym celu w sali Bblioteki - Centrum Infrmacji i Kultury Gminy Stare Juchy sptkali się z Wójt Gminy Ewą Jurkowską-Kawałko oraz Jarosławem Franczukiem - Prezesem Lokalnej...

Ludzie i wydarzenia
13wrz2016

NAUKA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Edukacja
© 2007-2017 Urząd Gminy Stare Juchy
Urząd Gminy Stare Juchy Pl. 500-lecia 4, 19-330 Stare Juchy, tel. +48(87)619-90-53, faks +48(87)619-90-53