6paz2015

KILKA KROKÓW DO WIRTUALNEJ WYPOŻYCZALNI

Drogi Czytelniku już od kilku tygodni możesz korzystać za pośrednictwem internetu z wypożyczalni B-CIiK w Starych Juchach. Oto kilka niezbędnych kroków, jak korzystać z nowej usługi:

1. Zgłoś się do biblioteki w celu zapisania się i odebrania karty czytelniczej. Pamiętaj zabierz ze sobą nr PESEL. Zapisując się sam decydujesz czy chcesz jednocześnie stać się czytelnikiem innych bibliotek w Polsce pracujących w systemie MAK+ (na przykład Biblioteki Narodowej w Warszawie). 2. W dowolnym miejscu korzystając z internetu rejestrujesz się pod podanym poniżej linkiem  wpisując niezbędne dane i już możesz korzystać z katalogu on-line. Łatwo możesz...

Kultura
5paz2015

W STARYCH JUCHACH KSIĄŻKI WYMIENISZ NIE TYLKO W BIBLIOTECE

Organizatorka Kasia Bednarowicz

W Starych Juchach, obok przystanku autobusowego i parku owadów stanęły dwa maleńkie domki na jednej nodze: to miejsce wymiany książek pomiędzy mieszkańcami. Pomysłodawczynią i realizatorką pomysłu jest Kasia Bednarowicz.

Kultura
5paz2015

ODSŁONIĘCIE TABLICY W NOWYM KRZYWYM

Mieszkańcy prawie w komplecie z zaproszonymi gośćmi

W niedzielę, 3 października przy drodze powiatowej w Nowym Krzywym odsłonięto tablicę informacyjną o miejscowości.

Sołtys i Rada Sołecka wsi Nowe Krzywe postanowiła przeznaczyć część funduszu sołeckiego na budowę tablicy, której celem ma być informacja o historii wsi oraz ciekawych miejscach położonych w okolicy. Pomysłodawcą umieszczenia tablicy był Pan Eugeniusz Jastrzębski, który wysunął taki pomysł podczas ubiegłorocznych obchodów 450-lecia wsi. O fachową pomoc zwrócono się do dr Jerzego Łapo - historyka, archeologa, etnografa, kulturoznawca,...

Ludzie i wydarzenia
2paz2015

LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA LIDER W EGO W NOWEJ PERSPEKTYWIE

Czym się będą zajmowały lokalne grupy działania w nowej perspektywie? To pytanie interesuje nie tylko ich członków, ale również potencjalnych beneficjentów. Chodzi o to, że budżet działania Lokalnej Grupy Działania  „Lider w EGO w nowej perspektywie może wynieść blisko 14 milionów złotych - mówi Jarosław Franczuk - Prezes LGD "Lider w EGO"

Ludzie i wydarzenia
2paz2015

PODRÓŻE BLISKIE I DALEKIE

Przez cztery kolejne dni uczniowie Gimnazjum w Starych Juchach mieli okazje poznać tajniki zawodu reportera podczas warsztatów dziennikarskich odbywających się w miejscowej Bibliotece- Centrum Informacji i Kultury.

Warsztaty poprowadzili  znakomici pisarze podróżnicy - mistrzowie reportażu literackiego: Bartosz Jastrzębski i Jędrzej Morawiecki oraz Maciej Skawiński, fotoreporter "Rzeczpospolitej" i wykładowca w Warszawskiej Szkole Fotografii, zdobywca wielu nagród, m.in. World Press Photo, Nagrody Agencji Reuters i European Pressphoto Agency.
 

Kultura
© 2007-2017 Urząd Gminy Stare Juchy
Urząd Gminy Stare Juchy Pl. 500-lecia 4, 19-330 Stare Juchy, tel. +48(87)619-90-53, faks +48(87)619-90-53