17sie2015

"LIDER W EGO" - SPOTKANIE INFORMACYJNO-KONSULTACYJNE

W związku z trwającymi pracami nad stworzeniem nowej Lokalnej Strategii Rozwoju do roku 2020, Zarząd Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Lider w EGO” zaprasza mieszkańców terenu EGO (powiaty Ełk-Gołdap–Olecko) do udziału w spotkaniach informacyjno-konsultacyjnych. Dotyczyć one będą realizacji programu LEADER na naszym terenie w perspektywie finansowej 2014-2020, analizie mocnych i słabych stron, szans i zagrożeń, a także celów w nowej LSR.

Stowarzyszenia
13sie2015

III PIKNIK PARALOTNIARSKI W SKOMACKU WIELKIM OSADZIE

Fot. Adrian Jaszczurowski

Wakacyjna pogoda, piękno przyrody, atrakcje dla dzieci i dorosłych  - w tak przyjemnej atmosferze przebiegł Piknik Paralotniarski w Skomacku Wielkim Osadzie, w Gminie Stare Juchy. Sympatycy paralotniarstwa i lotnictwa ultralekkiego 8 sierpnia 2015r. mogli już po raz III uczestniczyć w Pikniku, który niezmiennie organizuje Mazurskie Stowarzyszenie Lotnicze z Jeziorowskich.

Stowarzyszenia
10sie2015

WSPOMNIENIE Z VI FESTIWALU JUCHY SOUNDSYSTEM

25 lipca 2015 roku w Starych Juchach po raz szósty odbył się profilaktyczny festiwal Juchy Soundsystem „Zażywam Tylko Dźwięków”. Ten wyjątkowy twór łączący muzykę i dobrą zabawę z edukacją i profilaktyką powstał w roku 2010. Od ponad pięciu lat organizatorzy starają się łamać tematy Tabu oraz tworzyć obszar do szczerej rozmowy o narkotykach oraz zagrożeniach, jakie za sobą niosą. Doskonałym dowodem na to, że tworzenie festiwalu...

Kultura
5sie2015

W HUKU BĘBNÓW I WYSTRZAŁÓW ARMATNICH MINĄŁ IX PIKNIK JAĆWIESKI

Tłumy uczestników i widzów wzięły udział w paradzie

Jak zwykle w pierwszy weekend sierpnia w Starych Juchach odbył się IX Piknik Jaćwieski. Uczestnikom i organizatorom sprzyjała pogoda i świetne przygotowanie.

Piknik rozpoczął się w sobotę 1 sierpnia br. od parady, w której udział wzięli rycerze piesi i konni oraz mieszkańcy i goście, z których część również wystąpiła w strojach historycznych. Do parady przyłączył się korowód kilkudziesięciu szczudlarzy, bębniarzy i kuglarzy zorganizowany przez lokalną grupę JAMA. Po przekazaniu kluczy rycerzom „do bram grodu” przez Wójt Ewę Jurkowską-Kawałko rozpoczęły się pojedynki...

Ludzie i wydarzenia
31lip2015

III PIKNIK PARALOTNIARSKI W SKOMACKU WIELKIM OSADZIE

Mazurskie Stowarzyszenie Lotnicze i Gmina Stare Juchy zapraszają wszystkich sympatyków latania na III Piknik Paralotniarski w gminie Stare Juchy pod nazwą "Widok z góry na Mazury" w dniu 8 sierpnia 2015r. od godz. 16:00.

Ludzie i wydarzenia
© 2007-2017 Urząd Gminy Stare Juchy
Urząd Gminy Stare Juchy Pl. 500-lecia 4, 19-330 Stare Juchy, tel. +48(87)619-90-53, faks +48(87)619-90-53