28lip2015

WOJEWÓDZKI KONKURS NA NAJŁADNIEJSZY WIENIEC DOŻYNKOWY

Dożynki to największe w roku święto rolników, będące ukoronowaniem ich całorocznego trudu. Obchodzone tuż po zakończeniu najważniejszych prac polowych i zebraniu wszystkich plonów, stanowią centralny punkt roku, radosny obrzęd zakończenia żniw.

Ludzie i wydarzenia
24lip2015

W BIBLIOTECE NA CZYTELNIKÓW CZEKAJĄ KARTY

Wzór karty czytelnika

Posiadanie karty czytelnika ułatwi obsługę i korzystanie z biblioteki on-line

W związku z zakończeniem prac nad automatyzacją czynności bibliotecznych zapraszamy wszystkich użytkowników Biblioteki po odbiór kart użytkownika. Posiadanie takiej katy uprawnia do bezpłatnego korzystania z wszystkich usług naszej Biblioteki. Osoby, które korzystają wyłącznie z dostępu do internetu również muszą posiadać kartę użytkownika. Do odbioru takiej karty niezbędny jest dokument tożsamości zawierający numer PESEL. Wydanie pierwszej...

Kultura
11lip2015

III PIKNIK PARALOTNIARSKI

To już trzeci piknik paralotniarski organizowany przez Mazurskie Stowarzyszenie Lotnicze.

Gmina Stare Juchy i Mazurskie Stowarzyszenie Lotnicze zapraszają wszystkich paralotniarzy napędowych i miłośników latania ultralekkiego w dniach 7-9 sierpnia 2015 roku od godz. 16.00 na III Piknik Paralotniarski w gminie Stare Juchy pod nazwą "Widok z góry na Mazury". Impreza odbędzie się w Skomacku Wielkim Osadzie. Dojazd przez Grabnik w kierunku Skomacka Wielkiego. Przed samą miejscowością skręcamy w lewo na Skomack Wielki Osadę i za tą miejscowością...

Ludzie i wydarzenia
10lip2015

IX PIKNIK JAĆWIESKI W STARYCH JUCHACH

Korowód szczudlarzy, pokazy grup kuglarski z Warmii i Mazur, celtycka muzyka w wykonaniu znanego zespołu Shannon, swojskie jadło i rzemiosło, rycerze i wojowie, płonący gród i fire-show “Niech zapłonie Jędzelewo” - te i wiele innych atrakcji czekają na wszystkich, którzy zdecydują się odwiedzić Stare Juchy 1 i 2 sierpnia 2015 roku. 

Ludzie i wydarzenia
9lip2015

BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE W STARYCH JUCHACH

W Starych Juchach 27 lipca Panie w wieku od 50 do 69 roku życia, które nie miały wykonywanych badań w ciągu ostatnich 2 lat będą mogły poddać się bezpłatnemu badaniu.

Ludzie i wydarzenia
© 2007-2017 Urząd Gminy Stare Juchy
Urząd Gminy Stare Juchy Pl. 500-lecia 4, 19-330 Stare Juchy, tel. +48(87)619-90-53, faks +48(87)619-90-53