10lut2015

WYSOKA POZYCJA NASZEJ GMINY W RANKINGU WYKORZYSTANIA FUNDUSZY UNIJNYCH

Nasza gmina aktywnie wykorzystuje fundusze unijne

W listopadowym numerze Pisma Samorządu Terytorialnego "Wspólnota"  ukazał się ranking wykorzystania środków unijnych przez jednostki samorządu terytorialnego. Samorządy podzielono na kategorie: województwa, powiaty, miasta i gminy wiejskie.Na podstawie danych z Ministerstwa Finansów obliczono jaki był udział wydatków pochodzących z unijnych dotacji w latach 2011-2013 na głowę mieszkańca.  W rankingu tym na 58 miejscu...

Ludzie i wydarzenia
10lut2015

W STARYCH JUCHACH W FERIE NIKT SIĘ NIE NUDZIŁ

Z górki na ... jezioro

Kino 3-D, zajęcia plastyczne, gry terenowe, wyprawy fotograficzne – to tylko niektóre z atrakcji, jakie zostały przygotowane przez Bibliotekę – Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy.

Gmina Stare Juchy pozyskała dotację z Programu Wieloletniego Kultura+, Priorytet „Biblioteka+ Infrastruktura Bibliotek”. Efektem tego programu było przekształcenie istniejącego GOK-u w nową jednostkę pod nazwą Biblioteka Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy, coraz częściej przez mieszkańców nazywany „BeCIKiem”. Zadanie polegało na termomodernizacji budynku i remoncie wnętrza polegającego na przebudowie pomieszczeń wewnętrznych i nadaniu...

Ludzie i wydarzenia
2lut2015

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU ZSS W STARYCH JUCHACH

Pewnego piątkowego dnia w przedszkolu Samorządowym w Starych Juchach odbyło się interesujące spotkanie.

Pewnego piątkowego dnia w przedszkolu Samorządowym w Starych Juchach odbyło się interesujące spotkanie. Pani Katarzyna Hanusko zapraszając na imprezę z okazji Dnia Babci i Dziadka udekorowała salę w ogromne serce, a dzieci przygotowały swoim babciom i dziadkom przepiękne sercowe laurki. 23 stycznia 2015r. w Przedszkolu w Starych Juchach wszystkie serca zabiły mocniej. Najpierw nasi mali artyści zaprezentowali wystąpienie artystyczne, a następnie Pani Kasia zaprosiła Dziaków...

Ludzie i wydarzenia
26sty2015

FERIE Z B-CIIK

Ludzie i wydarzenia
26sty2015

ŚWIĘTO BABCINEGO PAMPUCHA W EŁKU

Chór  „Mazury” odpowiadając na zaproszenie Ełckiego Centrum Kultury 24 stycznia 2015r. reprezentował Gminę Stare Juchy na Święcie Babcinego Pampucha.

Chór  „Mazury” odpowiadając na zaproszenie Ełckiego Centrum Kultury 24 stycznia 2015r. reprezentował Gminę Stare Juchy na Święcie Babcinego Pampucha. Prowadzący Daniel Szejda oraz Pani Maria Koncewicz zapraszali zespoły do występów z dowolnie przygotowanym programem artystycznym. Na Ełckiej scenie zaprezentowały się Zespoły: „Pojezierze” z Ełku ECK „Lira” z Wydmin GOK „Mazury” ze Starych Juch B-CIi...

Kultura
© 2007-2017 Urząd Gminy Stare Juchy
Urząd Gminy Stare Juchy Pl. 500-lecia 4, 19-330 Stare Juchy, tel. +48(87)619-90-53, faks +48(87)619-90-53