Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Stowarzyszenia

2maj2014

1 MAJA PIKNIK W SKOMACKU WIELKIM

Piknik 1 Majowym 2014r. w Skomacku Wielkim rozpoczął działania projektowe Stowarzyszenia Mieszkańców i Miłośników Skomacka.  Na zadanie w ramach konkursu grantowego z  Gminy Stare Juchy  - „Nasza gmina kadrem malowana” Stowarzyszenie otrzymało dotację na organizację cyklu warsztatów w Świetlicach wiejskich: Skomack Wielki, Orzechowo, Szczecinowo, Zawady Ełckie, Stare Krzywe, Gorło i Grabnik.

W przygotowaniach Pikniku zaangażowali się wolontariusze działający w Stowarzyszeniu. Realizacja zadania zakłada współpracę z Urzędem Gminy, Gminnym Ośrodkiem Kultury w Starych Juchach, Zespołem Szkół Samorządowych w Starych Juchach, Stowarzyszeniem na rzecz rozwoju Gminy Stare Juchy, Stowarzyszeniem Mieszkańców i Przyjaciół wsi Zawady Ełckie „Mukszty”, Nieformalną grupą JAMA oraz  Radnymi i Sołtysami poszczególnych wsi.

Jak to bywa na Piknikach: kiełbaski przy ognisku, plenerowe wędrówki.

Jako rezultat miękki chcielibyśmy pogłębić integrację międzypokoleniową zaczynając od Pikniku majowego. Dzieci, młodzież i dorośli wspólnie śpiewali z Zespołem „Mazury” ze Starych Juch. Maestro Daniel Szejda oraz Pan Bronisław Antolak wytworzyli piknikowy klimat przygrywając na harmonii. Pogoda nie była w stanie zepsuć tego radosnego dnia.

 Zespół „Mazury” dziękował za zaproszenie, a prezes Stowarzyszenia Pan Marcin Czajkowski oraz Pani Danuta Radziszewska za wspólną zabawę podczas Pikniku.

Kolejne działania to regularne spotkania warsztatowe 7 siedmiu Świetlicach. Do udziału w warsztatach również zapraszamy Rogalik na spotkania do Skomacka Wielkiego. Niektóre spotkania odbędą się w Rogaliku. Harmonogram wszystkich spotkań po zakończeniu ustaleń terminów z instruktorami zostanie udostępniony przez sołtysów poszczególnych wsi.