Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Sport

4cze2008

65 RAJD POLSKI

Przez teren Gminy Stare Juchy będzie przebiegąać kolejny raz trasa Rajdu Polski
Siódmego czerwca staruje 65. Rajdu Polski.
Do udziału w tegorocznej edycji rajdu zgłosiło się 57 załóg, w tym 11 z Włoch, Francji, Szwecji, Turcji, Niemiec, Bułgarii, Litwy, Ukrainy i Słowacji. Nazwiska aż ośmiu kierowców widnieją na liście priorytetowej FIA, co jest rekordem w długiej historii rajdu. Nie zabraknie także krajowej czołówki, która z zagranicznymi rywalami zmierzy się na czternastu odcinkach specjalnych o długości ponad 270 kilometrów. Będą obecni Krzysztof Hołowczyc i nestor polskich rajdowców Maciej Wisławski, który wystaruje w rajdzie po raz 25-ty.

Jednym z najbardziej atrakcyjnych odcinków będzie odcinek wiodący przez gminę Stare Juchy. Start zaplanowano w Gorle o godz. 9.oo i 13.oo. Rajd pojedzie szutrowymi drogami do Gorłówki, stamtąd do Szczecinowa, Dobrej Woli, Czarnówki, pod Orzechowo, skąd skieruje się do Gawlika. Długość odcinka 28,7 km.
Warto przypomnieć, że to właśnie w Starych Juchach swoje szanse na tytuł mistrza Polski Pogrzebał Leszek Kurzaj, który miał groźną stłuczkę pod Gorłówką.
Zapraszamy widzów odpowiednio wcześniej, aby móc ulokować się bezpiecznie na trasie i obserwować zmagania rajdowców.

Aby dojechać na start rajdu należy jechać ze Starych Juch w kierunku Zawad Ełckich. Ciekawe miejsce widokowe będzie na końcu wsi Orzechowo.

Więcej o rajdzie na stronie: http://www.rajdpolski.pl/?start,25

Autor: Jarosław Franczuk