Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

22sty2013

DZIEŃ BABCI I DZIADKA - WNUCZKI I WNUCZKOWIE MÓWIĄ O SOBIE ...

 

DZIEŃ Babci i  Dziadka w Starych Juchach

 

 W piątek 18 stycznia 2013r sala Gminnego Ośrodka Kultury w Starych Juchach wypełniła się Babciami i Dziadkami

 

Niektórzy mówią:

 „To babcia nauczyła mnie dobroci oraz szacunku dla innych i …klejenia pierogów…Dziadek jako pierwszy pokazał mi jak gwizdać na palcach i wiązać sznurówki.”  Za te wszystkie wspaniałe chwile wnuczki i wnuczkowie dziękowali tego dnia swoim kochanym babciom i dziadkom śpiewem, wierszami i tańcem.

 Na scenie GOK –u wystąpili:  klasa „O”, pod kierunkiem Pani Doroty Krawczyk, Zespół „Mazury” pod kierunkiem Maestro Pana Daniela Szejdy oraz Grupa taneczna  „Sweet Stars” pod kierunkiem Pani K. Hanusko oraz Pani U. Sosnowskiej. Pani Marta Włodkiewicz odczytała przepiękny wiesz „Tęskię Babciu”.

 

Wszystkie występy wzruszyły nasze babcie i dziadków, zwłaszcza, że niektóre babcie również bywają na nielicznych estradach, więc same wiedzą jak  jest trudno występować kiedy lekka trema w tym przeszkadza. Widownia była wspaniała, wiwatowała i biła brawa bardzo głośno. Oprócz występów niespodziankę przygotowała grupa Swet Stars. Trzy pary biorące udział w konkursie musiały naśladować małych tancerzy i sprawa wcale nie była taka prosta.

Jednak trzeba przyznać, że bacie i dziadkowie są super, bo poradzili sobie z tym wyzwaniem rewelacyjnie. Kolejny konkurs przedstawiła Grupa JAMA. Granie na bębnach tak się spodobało, że grupa będzie miała chyba w Juchach konkurencję. Ostatni konkurs przygotowany przez Panią Iwonę to już była sama przyjemność. Wybory MISS i MISTERA SENIORÓW. Nie tylko garderoba, ale również odpowiednia autoprezentacja była potrzebna. Wszyscy otrzymali nagrody, dyplomy i odznakę SENIORA W AKCJI.

Na zakończenie słodki poczęstunek i … zapraszamy ponownie!!!

Autor: Marta Słuchocka