Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

26paz2010

"…A DRUŻYNA JEST UPARTA”

„Działaj Lokalnie VII”
Nasz projekt “ Tańczy piłkarz i siatkarka, a drużyna jest uparta”, który dofinansowano ze środków Programu “ Działaj Lokalnie VII” oraz Samorządów : Województwa Warmińsko - Mazurskiego, Powiatu Ełckiego, Gminy Stare Juchy realizujemy od września 2010r. Dzięki tej dotacji zakupiliśmy wzmacniacz, który jest nam niezbędny do realizacji naszego zadania. Spotykamy się 2 razy w tygodniu w Gminnym Ośrodku Kultury w Starych Juchach, aby “szlifować” układ taneczny. Głównym instruktorem jest Paweł Gąska, który nadzoruje przebieg postępu w nauce, a zajęcia prowadzi jako wolontariusz Patrycja Dąbrowska. Dzięki tym spotkaniom grupa się bardzo zżyła. Uczestnicy wypracowują dokładność i umiejętność tańca w grupie, tak aby dany krok wyszedł im równo i efektownie. Podczas próby chowamy do kąta wstydliwość i nieśmiałość. Wszyscy dają maximum swojej pozytywnej energii. Pierwszy pokaz odbędzie się już w listopadzie podczas andrzejek w ZSS w Starych Juchach.

Paweł Gąska, 23 lata (PAPAJ)- członek grupy akrobatyczno - tanecznej “ Jumper Steps” z Ełku. Trenuje takie dyscypliny sportowe jak: akrobatykę 6 lat, taniec break dance 4 lata, wietnamską sztukę walki viet vo dao 3 lata. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt wykonanych pokazów miejskich i pozamiejskich. Zdobył złoty medal na mistrzostwach Polski w układach
walk reżyserowanych. Miał także występy na żywo w programie ,,Kawa czy herbata'' w TVP 1, ,,Pytanie na Śniadanie'' w TVP 2, oraz w programie ,,Mam Talent'' w stacji TVN. Brałe także udział w międzynarodowym festiwalu sztuk walk w Warszawie. Transmisja zawodów była w TVP info. Reprezentuje też stowarzyszenie Jumper Steps, które promuje sporty ekstremalne takie jak: taniec break dance, akrobatykę, sztuki walki. Jest osobą, która bardzo lubi uczyć innych i motywować ich do treningu, jest zwariowanym gościem który umie trzymać miłą atmosferę na treningu i stara się dokładnie tłumaczyć elementy, których chce nauczyć innych.

Patrycja Dąbrowska - 17 lat, często mówią na mnie mamusia,bo uwielbiam pomagać innym.Należe do nieformalnej grupy tanecznej M.E.S.S., która jest reprezentantem Szkoły Artystycznej w Ełku.Tańczę od kiedy pamiętam. Hip-hopem zajmuję się juz ponad 2 lata, wciąż staram się kształcić w tym kierunku, gdyż bez pracy nie ma efektów. Razem z grupą M.E.S.S wystepowaliśmy w Ełku jak i poza granicami miasta. Wystepy na żywo w"Kawie czyherbacie" oraz transmisjii z Dnia dziecka (pokaz oraz wywiad)w TVP2.Brałam udział w spektaklu "Królewna Śnieżka" realizowanym przez teatr Węrzyna w Ełku, oraz spektaklu "Misja św. Brunona" ( w obu spektaklach oczywiście role taneczne). Z grupą M.E.S.S staramy tworzyć ciągle coś nowego i zarażać innych tańcem.Powstaliśmy przypadkiem, połączyła nas chęć zrobienia niespodzianki naszym imstruktorom, funkcjonujemy do dziś (ponad rok). Bardzo lubię pracę z dziećmi, młodzieżą. Lubię zarażać ludzi tym co kocham.Na zajęciach staram się przekazac wszystko to czego mnie nauczono.Jestem zwariowana osobą i chętną do pracy.

Autor: Marta Słuchocka