Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Stowarzyszenia

17sie2010

AKCJA KRWIODAWSTWA W STARYCH JUCHACH

Strażacy w Starych Juchach będą w GOK-u oddawać honorowo krew i wszystkich zapraszają do przyłączenia się do tej akcji.
W dniu 25.08.2010 w godzinach 8.00-12.00 Ochotnicza Straż Pożarna w Starych Juchach organizuje zbiórkę krwi, która odbędzie się w GOK-u w Starych Juchach. Zapraszamy wszystkich tych, którzy czują potrzebę pomocy drugiej osobie do oddania honorowo krwi. Nie wszyscy mogą lub wiedzą gdzie można oddać krew w naszym regionie dlatego też pracownicy Punktu Krwiodawstwa w Ełku przyjeżdżają do Starych Juch. Krew jest najcenniejszym lekarstwem którego brakuje dlatego gorąco zapraszamy do wzięcia udziału w akcji. Oddać krew mogą mężczyźni i kobiety którzy ukończyli 18 rok życia i są zdrowi. Zbiórka jest organizowana pod hasłem OGNISTY RATOWNIK GORĄCA KREW ale wcale to nie oznacza że tylko strażacy mogą brać udział w zbiórce krwi każdy tego dnia może przyjść oddać cząstkę siebie i zostać ratownikiem bo krew którą oddamy uratuje czyjeś życie.

Oddanie krwi nic nie boli i nie kosztuje wręcz przeciwnie zdaną krew można odliczyć w zeznaniu rocznym a dzień w którym zostaje się dawcą jest dniem wolnym od pracy płatnym 100% do tego w celu regeneracji sił dostaje się zestaw czekolad.

Dodatkowo zapraszamy od godziny 9.00 wszystkie dzieci i młodzież na pokaz ratownictwa medycznego z nauką prawidłowego i skutecznego opatrywania ran. Jednocześnie wszyscy chętni będą mogi zbadać bezpłatnie ciśnienie.


Nie ważne czy jesteś czy jesteś rolnikiem, urzędnikiem czy robotnikiem zostań RATOWNIKIEM i we wtorek 25.08.2010 przyjdź do GOK-u i oddaj krew.

Akcja ta jest organizowana przy współpracy OSP Stare Juchy, GOK-u w Starych Juchach i Starostwa Powiatowego w Ełku.

Autor: Rogucki Tomasz