Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Turystyka

18kwi2008

AKTYWNE FORMY SPĘDZANIA WOLNEGO CZASU PREZENTOWANO W GOSPODARSTWIE REJRATÓW

W gospodarstwie agroturystycznym Państwa Rejratów w Jeziorowskich odbyła się konferencja poświęcona nowym trendom w turystyce
Dziś oferta gospodarstwa, które proponuje turystom jedynie bierny wypoczynek odchodzi do lamusa historii. Turyści chcą być aktywni, nie tylko korzystając z powszechnie znanych form wypoczynku jak rower, kajak, żaglówka. Dziś świat zdibywają nowe formy aktywnego wypoczynku, takie jak paintball (symulacja pola walki, na którym strzela się kulkami farby), łucznictwo, ściany wspinaczkowe parki linowe. Są też dyscyplina o bardzo tajemniczych nazwach, jak zorbing, nordic walking, zorbing, x-zylo, speedminton.

Jednym z zadziwiających demonstrowanych urządzeń był TRIKKE - to połączenie hulajnowogi, nart i roweru. Ruch wykonywany jest poprzez przenoszenie środka ciężkości i zmianę w ten sposób momentu pędu. Przy pomocy trikke można przemieszczać się ponad 30 km/h!

Niewątpliwie do takich form można też zaliczyć propozycję Andrzeja Rejrata, w którego gospodarstwie mogą nauczyć sie latać na paralotni. Pan Andrzej buduje nowe urządzenie lotnicze - paraplan. Na tym dwumiejscowym mikrosamolociku można będzie latać rekreacyjnie fotografując krajobrazy. Co jakiś czas do gospodarstwa Pana Andrzeja zjeżdżają też osoby poszukuj ące innych wrażeń ekstremalnych: quadów, samochodów terenowych.

Autor: Jarosław Franczuk