BĘDZIE REMONT DROGI W ORZECHOWIE

19cze2007
Z inicjatywy Wójt Gminy Ewy Kawałko-Jurkowskiej doszło do spotkania mieszkańców Orzechowa z Wicestarostą Ełckim Ryszardem Skawińskim i Dyrektorem PZD Janem Wiegatem
Mieszakńcy Orzechowa
Mieszakńcy Orzechowa
Mieszakńcy OrzechowaMieszakńcy OrzechowaWicestarosta R. Skawiński i Wójt E. Jurkowska-Kawałko
19 czerwca w świetlicy we wsi Orzechowo spotkali się z Wójtem Gminy Ewą Jurkowską-Kawałko, wicestarostą Ryszardem Skawińskim oraz Dyrektorem Powiatowego Zarządu Dróg w Ełku Janem Wielgatem.

Zdeterminowani jakością drogi przechodzącej przez wieś mieszkańcy wsi Orzechowo zaproponowali niecodzienny układ władzom powiatu ełckiego i gminy Stare Juchy. Obiecali, że zbiorą 50 tysięcy złotych, przekażą je Gminie. Ta z kolei dołoży swoje 50 tysięcy i przeznaczy je na remont drogi powiatowej. Taką zasadę określono podczas pierwszego spotkania mieszkańców ze Starostami i Dyrektorem PZD.

Dotychczas zebrano sumę ponad 23 tysiące złotych.

Zastanawiano się który odcinek drogi zrobic najpierw: czy w ciągu drogi od Juch, czy raczej zacząć od końca? Decyzja jeszcze nie została podjęta.

Wszyscy liczą, że zebrane pieniądze i te, dołożone od samorządów, wystarczą przynajmniej na ok. 1 kilometr drogi. Pozostałoby jeszcze do zrobienia ok. 1,4 km, które realizowane byłyby w kolejnych etapach.

Planowany początek przebudowy to sierpień br.

Autor: Jarosław Franczuk
© 2007-2017 Urząd Gminy Stare Juchy
Urząd Gminy Stare Juchy Pl. 500-lecia 4, 19-330 Stare Juchy, tel. +48(87)619-90-53, faks +48(87)619-90-53