Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Ludzie i wydarzenia

8gru2017

BIAŁA WSTĄŻKA

Gmina Stare Juchy w tym roku po raz pierwszy włączyła się w akcję międzynarodowej Kampanii „Biała Wstążka”. Z okazji tej inicjatywy zaplanowano i zrealizowano szereg przedsięwzięć związanych z przeciwdziałaniem przemocy, rozpoczynając kampanię  15 listopada  kończąc 8 grudnia 2017r.

Działania rozpoczęto prezentacją akcji na Sesji Rady Gminy dla Radnych  i  Sołtysów oraz przekazaniem plakatów wraz z harmonogramem.

Akcję propagowano również w kościołach na terenie gminy.  

         Akcję zakończono w dniu 8 grudnia 2017r. apelem w Szkole Podstawowej w którym udział wzięli: Wójt Gminy Pani Ewa Jurkowska-Kawałko, Pełnomocnik Wójta do spraw RPAiN Zofia Łebska, nauczyciele oraz  uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum.  Podsumowując konkurs plastyczny „Nie dla przemocy wobec kobiet i dziewcząt”, wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy  a najlepsze prace wyeksponowano na gazetce szkolnej. Dziękujemy Dyrektorowi, Nauczycielom oraz organizatorowi konkursu pedagog Pani Bożenie Szewczyk za duże  zaangażowanie w te działania.

         Dzięki dofinansowaniu ze strony gminy w dniu 10 grudnia odbędzie się wywiadówka szkolna - spotkanie rodziców z prelegentem na temat eliminowania zachowań agresywnych i przemocy. Spotkanie  ma również dostarczać wiedzy na temat przyczyn zachowań agresywnych, kształcić umiejętności rozwiązywania konfliktów, radzenia sobie z sytuacją przemocy i agresji.

         Dziękujemy dla pracowników B-CIiK w Starych Juchach za pomoc w przeprowadzeniu akcji.

Autor: Zofia Łebska