Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

11maj2012

"BIBLIOTEKA CIĄGLE W GRZE"

TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2012 - ogólnopolska akcja SBP
“Biblioteka ciągle w grze” - pod takim hasłem Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w tym roku ogłosiło TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2012. Akcja organizowana jest już od 9 lat i ma na celu upowszechnianie czytelnictwa oraz promocję bibliotek w lokalnych środowiskach. Jest też akcją społeczną angażującą wszystkie rodzaje bibliotek, centra kultury, placówki oświatowe, wydawnictwa, media oraz władze lokalne w ukazanie znaczenia książki dla kultury i postępu cywilizacyjnego, rozwoju intelektualnego, zwłaszcza młodego pokolenia. Realizacja programu odbywa się w maju i rozpoczyna się z Dniem Bibliotekarza i Bibliotek, akcja potrwa od 8 do 15 maja. Z tej okazji chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkich chętnych do udziału w konkursach organizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Starych Juchach:


I. Konkurs graficzny pt.:“Plakat promujący bibliotekę” przeznaczony jest dla wszystkich zainteresowanych - praca powinna być wykonana na komputerze w formacie A3. Elementy umieszczone na plakacie mogą być wyłącznie własnego autorstwa.
Informacje, które muszą znaleźć się na plakacie to: nazwa Gminna Biblioteka Publiczna w Starych Juchach; godziny pracy biblioteki: poniedziałek i wtorek 8.00 - 16.00, środa, czwartek, piątek 12.00 -20.00; hasło promujące bibliotekę; pozostałe elementy mogą być wg własnej inwencji twórczej. Wykonany plakat można przynieść na nośniku elektronicznym do biblioteki lub przesłać na adres bibliotekastarejuchy@wp.pl.
Nagrodą przewidzianą w tym konkursie jest talon pieniężny do zrealizowania w księgarni Dom Książki w Ełku. Konkurs przewiduje wyłącznie I miejsce.

II. Konkurs plastyczny pt.: “Moja przygoda z Koszmarnym Karolkiem” przeznaczony jest dla dzieci w wieku 7-10 lat na podstawie serii książeczek pod takim samym tytułem autorstwa Simon F. Praca powinna być wykonana na kartce w formacie A4, technika wykonania pracy jest dowolna. Konkurs zakłada I i II miejsce, nagrodą główną będą figurki książkowych bohaterów oraz książki.

Prace przyjmowane będą do 30 maja 2012r., 31 maja komisja wyłoni laureatów, natomiast nagrody wręczone zostaną podczas imprezy kulturalnej z okazji Dnia Dziecka w Gminnym Ośrodku Kultury w Starych Juchach.
Skład komisji oceniającej:
1. Pani Marta Słuchocka Dyrektor GOK Stare Juchy
2. Pani Renata Grądek nauczyciel nauczania wczesnoszkolnego ZSS w Starych Juchach
3. Pani Magdalena Kaczorowska - Dołowy członek Stowarzyszenia na rzecz rozwoju Gminy Stare Juchy

Serdecznie zapraszamy!!!

Autor: Beata Klaus-Gramacka