Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

30kwi2013

"BIBLIOTEKA MOIM MIEJSCEM"

ROZTRZYGNIĘCIE KONKURSU Z OKAZJI  ŚWIATOWEGO DNIA KSIĄŻKI

Dzisiaj (30.04.2013r.) w Zespole Szkół Samorządowych w Starych Juchach laureaci konkursu "Biblioteka moim miejscem" podczas zajęć lekcyjnych otrzymali nagrody. Poniżej można przeczytać jeden z nagrodzonych tekstów.

I miejsce zajęła Zuzanna Malinowska
II miejsce zajął Hubert Karwowski
III miejsce zajęła Kinga Kolendo


GRATULUJEMY !

Przeprowadzenie konkursu było możliwe dzięki dofinansowaniu projektu pt. „SPOTKAJMY SIĘ W BIBLIOTECE – Światowy Dzień Książki” w ramach Grantów Gminy Stare Juchy 2013 . Środki pozyskało Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Gminy Stare Juchy przy współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Starych Juchach.

„Biblioteka moim miejscem”
 
Nasza Biblioteka Gminna jest inna niż te, które widziałam wcześniej. Właśnie o tym piszę tych kilka zdań; o naszej super bibliotece.
W naszej Gminnej Bibliotece wiele się dzieje „Światowy Dzień Książki”, „Urodziny Kubusia Puchatka”, a oprócz tego są tam wszystkie książki o których marzysz. Są tam także wolontariusze dla których Pani organizuje na przykład jazdę na quadzie i inne atrakcje. Dodać tu tylko mogę, że…że po prostu nie mam słów jaka jest wspaniała, ta nasza biblioteka. Lubię bardzo „Cichy zakątek” w naszej czytelni dlatego, że nie jest tam wcale cicho, lecz jest dużo zabawek i gier, w które wszyscy mogą się bawić. Brakuje tylko hamaka, na których wygodnie można poczytać. Takie konkursy jak ten to świetny pomysł, powinno być ich więcej! Lubię konkursy, nie dla nagród, lecz dla radości, zabawy i wiedzy o przeróżnych książkach. Dzieci z Biblioteki Gminnej w Starych Juchach mogą rozwijać swoją wyobraźnię czytając książki przygodowe i baśnie różnego typu. W naszej bibliotece podobają mi się prawie wszystkie książki. Oczywiście mam także swoje ulubione! Najbardziej podobają mi się te przygodowe. Chodzi mi o przygody Zuzi Nadobnej i przygody innych bohaterów.
Lubię chodzić do biblioteki i wypożyczać książki. Ta biblioteka była moim miejscem, jest moim miejscem i będzie moim miejscem na zawsze i na wieki.

Zuzanna Malinowska
 

Autor: Beata Klaus-Gramacka