Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Stowarzyszenia

25sie2009

BIEGAĆ KAŻDY MOŻE I ...POBIEGLIŚMY

Stowarzyszenie "Mukszty" zrealizowało ostatni etap projektu "Sportowe lato w Zawadach Ełckich", sfinansowanego przez UG w Starych Juchach i Starostwo Powiatowe w Ełku...
Ten etap sportowych rozgrywek promował aktywny wypoczynek poprzez bieganie. Organizatorzy przygotowali trasę w trzech kategoriach: 300 m, 800 m i 1600 m. Impreza odbyła się 22.08.09 r.na stadoinie sportowym w Zawadach Ełckich. W biegach wystartowało 45 uczestników, wsród których największą frajdę mieli najmłodsi uczestnicy. Trasy byly przygotowane dla wszystkich grup wiekowych, więc była okazja do sprawdzenia kondycji fizycznej.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:

Bieg na 300 m- Mateusz Kordowski wśród chłopców,

Monika Kordowska wśród dziewcząt,

Bieg na 800 m- Maciej Bakuła wśród chłopców,

Ewa Borowska wsród dziewcząt,

Bieg na 1600 m-Maciej Zalewski wsród chłopców,

Weronika Krot wśród dziewcząt.

Zwycięzcy w swoich kategoriach otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale,plecaki i torby sportowe.

Duże zainteresowanie aktywną formą rekreacji daje się zaobserwować szczególnie wsród młodzieży z Zawad Ełckich. Napewno wynika to ze sportowych zainteresowań, organizowanych cyklicznie imprez sportowych na miejscowym stadionie lub będących zachętą rodziców dzieci do uprawiania sportu. Takim przykładem animatora sportu jest w naszej wsi pan Mirosław Mrożek, który w przeszlości był zawodnikiem hokejowego klubu sportowego Podhale- Nowy Targ i Sosnowiec- Zagłębie, a który czynnie zachęca młodzież do uprawiania wszelakiego sportu. Możemy być zadowoleni, że rownież Stowarzyszenie " Mukszty"mając w swoich szeregach wielu pasjonatów i społeczników stworzyło alternatywę dla naszej młodziezy.

Organizatorzy serdecznie dziękują panu Adamowi Lewickiemu- dyrektorowi ZSS w Starych Juchach za prowadzenie sportowej imprezy, strażakom z OSP w Starych Juchach za opiekę medyczną i pilnowanie porządku oraz serdeczne podziękowania UG w Starych Juchach i Starostwu Powiatowemu w Ełku za wsparcie finansowe naszej sportowej akcji.

Autor: Danuta Klimowicz