Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Sport

3maj2012

Biegali w słońcu podczas V Wojewódzkich Biegów Jaćwieskich w Starych Juchach.

W dniu 21.04.2012 roku odbyły się V Jaćwieskie Wiosenne Wojewódzkie Biegi Przełajowe W Starych Juchach.
W tegorocznej edycji wzięło udział 280 biegaczy z 6 szkół podstawowych i 8 gimnazjalnych oraz klubów sportowych.

W związku ze zwiększającą się liczbą dzieci i młodzieży, która dość wcześnie zaczyna spożywać alkohol, palić papierosy, a nawet zażywać narkotyków motywem przewodnim imprezy było hasło “Sportowiec nie pije, nie pali, nie zażywa”. Przy ładnej, słonecznej pogodzie rywalizowano o puchary i medale w klasyfikacji indywidualnej oraz puchary w klasyfikacji szkół podstawowych i gimnazjalnych. Po raz kolejny prowadzona była klasyfikacja gmin zaliczana do klasyfikacji prowadzonej przez Wojewódzkie Zrzeszenie LZS. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową naklejkę. Uczestnicy mieli zapewniony gorący posiłek i wodę.

Klasyfikacja Szkół Podstawowych:

I miejsce - Wydminy

II miejsce - Prostki

III miejsce - Gąski

IV miejsce - Stare Juchy

V miejsce - Okartowo

VI miejsce - Banie Mazurskie

Klasyfikacja Gimnazjum:

I miejsce - Wydminy

II miejsce - Bisztynek

III miejsce - Prostki

IV miejsce - Orzysz

V miejsce - Kalinowo

VI miejsce - Stare Juchy

VII miejsce - Kijewo

VIII miejsce - Okartowo

Klasyfikacja Gmin

I miejsce - Wydminy

II miejsce - Prostki

III miejsce - Stare Juchy

IV miejsce - Orzysz

V miejsce - Olecko

VI miejsce - Bisztynek

VII miejsce - Gołdap

VIII miejsce - Kalinowo

Naszą lokalną, ale jak znamienitą imprezę udało się zorganizować przy udziale środków Powiatu Ełckiego, Gminy Stare Juchy, Rady Rodziców przy ZSS Stare Juchy, Stowarzyszenia na rzecz rozwoju Gminy Stare Juchy oraz sponsorów: Krzysztofa Hanusko, Wandy Hanusko, Elżbiety Kwiatkowskiej, Sławomira i Bożeny Sosnowskich, Pawła Bugiedy, Barbary i Stanisława Eliaszuk, Radnych Gminy Stare Juchy.

W organizację imprezy włączyła się też duża część społeczności gminnej, co przyczyniło się do jej pełnej realizacji. Duży wkład w zabezpieczeniu i organizację miała Ochotnicza Straż Pożarna w Starych Juchach. Dzięki ofiarności strażaków zabezpieczone były trasy biegowe, a umiejętność udzielania przez jej członków I pomocy medycznej pozwoliła czuć się zawodnikom bezpiecznie. Szczególne podziękowania ślemy pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury za pomoc w organizację biegów. Licznie też dopisali kibice i osoby obserwujące (rodzice, turyści, goście), którzy obserwowali i dopingowali młodzież biorącą udział w zawodach. Całość z wielkim wdziękiem i poczuciem humoru poprowadził p. Adam Lewicki. Nie zabrakło też przedstawicieli władz Gminy Stare Juchy. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku, ze względu na rangę oraz bardzo wysoki poziom udział weźmie jeszcze więcej biegaczy.

Autor: Beata Sawko