CZAS INICJATYW W GRABNIKU OSADZIE, SKOMACKU WIELKIM ORAZ W ROGALIKU

29wrz2014


PODCZAS REALIZACJI ZADANIA „ CZAS INICJATYW W GMINIE STARE JUCHY” PRZEZ GMINNY OŚRODEK KULTURY W STARYCH JUCHACH DO LISTOPADA TEGO ROKU W NASZEJ SPOŁECZNOŚCI MOŻNA WZIĄĆ UDZIAŁ W RÓŻNORODNYCH WARSZTATACH NA TERENIE CAŁEJ GMINY.

Integracja po przez sport - Rogalik
Integracja po przez sport - Rogalik
Integracja po przez sport - RogalikIntegracja po przez sport - RogalikIntegracja po przez sport - RogalikIntegracja po przez sport - Rogalik "Warsztaty na Krawędzi" "Warsztaty na Krawędzi" "Warsztaty na Krawędzi" "Warsztaty na Krawędzi" "Warsztaty na Krawędzi" "Warsztaty na Krawędzi" "Warsztaty na Krawędzi" "Warsztaty na Krawędzi" "Warsztaty na Krawędzi"Wybitne robótki ręczne - Grabnik OsadaWybitne robótki ręczne - Grabnik OsadaWybitne robótki ręczne - Grabnik OsadaWybitne robótki ręczne - Grabnik OsadaWybitne robótki ręczne - Grabnik Osada

Po dwóch spotkaniach w Starych Juchach przyszedł czas na to, by projekt „ Warsztaty na Krawędzi ” wyjechał do Skomacka Wielkiego oraz do miejscowości Rogalik. Inicjator projektu Adrian Milewski wraz z Moniką Zajkowską oraz Patrycją Mańko z grupy „JAMA” w czwartkowe popołudnie (25.09.2014r.) spotkali się z mieszkańcami wyżej wymienionych miejscowości  podczas wspólnych warsztatów. Jazda na monocyklu1) oraz przejście  po linie Slackline2) wymagało od uczestników warsztatu nie tylko odwagi . Emocje, które wypływały od śmiałków, którzy próbowali zachować równowagę i przejechać się na jednokołowym „rowerze” czy też przejść po linie zawieszonej ponad metr nad podłożem, są nie do opisania .

Warsztaty na Krawędzi - Fot. Adrian Milewski

Kolejne warsztaty z cyklu ”Warsztaty na Krawędzi” odbędą się w Grabniku Osadzie w czwartek 02.10.2014r. w godzinach 17.00 -19.00 .Szczegółowy harmonogram warsztatów znajdą Państwo na stronie: http://www.stare-juchy.pl/aktualnosci/i,zapraszamy_do_udzialu_w_projekcie,2370.html

Natomiast w piątek 26.09.2014r. odbyły się już kolejne spotkania w ramach inicjatyw „Integracja po przez sport” w Rogaliku oraz „ Wybitnych Robótek Ręcznych” w Grabniku Osadzie  Wspólne treningi piłki nożnej pod pilnym okiem trenera Wojciecha Pokropskiego, rozwijają pasję młodych mieszkańców Rogalika. Dzięki zdolnościom artystyczno - manualnym Pani Petroneli Jurewicz po raz kolejny w Grabniku Osadzie uczestnicy warsztatów mogli stworzyć coś funkcjonalnego zarazem jakże pięknego .  Jak się okazało metoda szydełkowania prócz wyżej wymienionych zdolności wymaga również dużej cierpliwości.

 Kolejne zajęcia w ramach „Integracji po przez sport ” w miejscowości Rogalik odbędą się w piątek(03.10.2014r.) od godziny 16.30 do 18.30 natomiast warsztaty pt. „Wybitne robótki ręczne”  w Grabniku Osadzie odbywać się będą w każdy piątek od godziny 17.00 do godziny 19.00.

Serdecznie zapraszamy do udziału !!!

Dofinansowano ze Środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne” na zadanie pn:. „Projektowo To I Owo” realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Starych Juchach.1) Monocykl - rodzaj pojazdu, który jest napędzany siłą ludzkich mięśni i który posiada tylko jedno koło toczące się po podłożu. Jest podobny do roweru, jednak nie posiada wielu charakterystycznych dla niego części (np. kierownicy).

2)  dyscyplina sportowa polegający na chodzeniu i wykonywaniu trików na taśmie, zazwyczaj o szerokości 2,5-3,0 cm, rozwieszonej i napiętej między dwoma punktami na wysokości od kilkunastu centymetrów do kilkuset metrów.

 

 

Autor: Karol Malinowski
© 2007-2017 Urząd Gminy Stare Juchy
Urząd Gminy Stare Juchy Pl. 500-lecia 4, 19-330 Stare Juchy, tel. +48(87)619-90-53, faks +48(87)619-90-53