Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

11lut2014

DJEMBE W PRZEDSZKOLU

Juchowska Aktywna Młodzież Alternatywna – JAMA zawitała dzisiaj do Przedszkola Samorządowego w Starych Juchach . Jako partner naszego działania członkowie młodzieżowej grupy poprowadzili spotkanie z małymi Jaćwingami.  . Zapamiętanie nazw – BAS i TON dla naszych małych muzyków nie sprawiło im wiele kłopotu.  „Starsi Jaćwingowie”  bardzo starannie dobrali sposób i charakter prowadzonych zajęć. Dowiedzieliśmy się, że kiedyś granie na bębnach było wykorzystywane do komunikowania się między sobą. Okazało się, że w robieniu hałasu muzycznego przedszkolaki radzą sobie najlepiej. Pani Dorota Krawczyk przygotowała uczestnikom spotkania niespodzianki dźwiękowe. Po zapoznaniu się z rytmicznym wierszem wybijanym przez JAMĘ na bębnie - kipi kasza i kipi groch – maluszki same wykonały instrumenty muzyczne z piłeczek do ping – ponga oraz kaszy. Niektórym tak się spodobało to spotkanie, że nie chcieli wracać do domu.

 Serdecznie dziękujemy Karolowi Malinowskiemu, Przemkowi Gramackiemu,Agnieszce Wawiórko oraz Adrianowi Milewskiemu za pomoc  w organizacji zajęć.  

 „Pół roku z życia małego Jaćwinga” realizowany  przez Gminny Ośrodek Kultury w Starych Juchach   w ramach  VI Edycji konkursu grantowego „Na dobry początek”, którego celem jest przeprowadzenie działań z zakresu edukacji  i wychowania dzieci w wieku przedszkolnym. Dofinansowanego ze środków Fundacji
J.K. Steczkowskiego.

Autor: Marta Słuchocka