Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

20sie2015

DWA PROJEKTY REALIZOWANE Z PROGRAMU "DZIAŁAJ LOKALNIE"

W Bibliotece - Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy dwie nieformalne grupy będą realizować projekty z Programu "Działaj Lokalnie". Jedna z grup to "Bajarze", która zrealizuje projekt Teatr na Kółkach, druga to "Sweet Stars" z projektem Gwiazdy nie tylko na niebie.

Projekt: Teatr na Kółkach

Projekt realizowany będzie w Bibliotece - Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy oraz w innych miejscowościach naszego powiatu. Przez nieformalną grupę, która nazwała się „Bajarze”. W trakcie projektu zrealizowanych będzie 9 warsztatów tematycznych, które zakończą się przygotowaniem 3 spektakli lalkowych. Uczestnicy wyjadą z wizytą do Teatru Lalek, w trakcie którego obejrzą teatr od kulis, zapoznają się z technikami prowadzenia lalek na scenie, ich przygotowaniem.

Zdobytą wiedzę wykorzystają praktycznie podczas warsztatów krawieckich, stolarskich, teatralnych i projektowania plakatów dla własnego przedstawienia.

Przygotowane spektakle zostaną zaprezentowane

- Bibliotece- Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy

- Spółdzielnia "Dobra Siła" w Starych Juchach

- Miejska Biblioteka Publiczna w Ełku

W projekcie uczestniczyć będzie 10 osób, będzie realizowany od września do końca roku.

 

Projekt: "Gwiazdy nie tylko na niebie"

Projekt również realizowany będzie w BCIiK przez inna nieformalną grupę "Sweet Stars"

W sierpniu rozpoczęła się rekrutacja uczestników, a od września odbędzie się cykl ośmiu warsztatów tanecznych grupy "Sweet Star". Warsztaty będą prowadzone przez instruktorów tańca. Równocześnie na hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół Samorządowych w Starych Juchach odbędzie się osiem spotkań grupy ćwiczącej Viet Vo Dao.

Obie grupy będzie miały dwa spotkania integracyjne, których celem będą prezentacje: Viet Vo Dao na temat kultury Wietnamu, a grupa Sweet Stars zaprezentuje własny program „Londyńskie mosty”.

Z warsztatów zostaną sporządzone prezentacja multimedialna oraz film. Oprócz uczestników grup udział w projekcie wezmą rodzice, którzy mają uczyć się od swoich pociech metodą „mały uczy dużego”

Spotkania będą miały charakter otwarty dla wszystkich chętnych. Widzowie mogą pozostać widzami, albo włączyć się aktywnie w zajęcia sportowo-taneczne.

W październiku przewiduje się organizację Pucharu Polski, który również odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej.

Projekt realizowany będzie do końca listopada 2015 roku.

 

Sfinansowanego ze środków Programu „ Działaj Lokalnie IX” Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowane przez Amerykańską Akademię Rozwoju i Filantropii w Polsce, Ośrodka Działaj Lokalnie w Ełku – Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych „STOPA”, oraz samorządy gmin Stare Juch, Prostki, Kalinowo i Miasto Ełk oraz Powiatu Ełckiego

Autor: Marta Słuchocka
Pliki do pobrania
DL IX - pas z logami.jpg