Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

6lis2014

DZIAŁA LOKALNIE NIEFORMALNY ZESPÓŁ MAZURY

 

 W ramach realizacji zadania „VII Biesiada Mazurska w Starych Juchach” Zespół „Mazury” zaplanował 6 występów. Grupa zaprezentowała się wspólnie z JAMĄ podczas Biesiady Mazurskiej, wystąpiła również na VIII Pikniku Jaćwieskim oraz 2 razy w październiku w tym samym dniu 25 października w Olecku na koncercie „Swojskie Spotkania”. Zaproszenie otrzymaliśmy od Regionalnego Ośrodka Kultury „Mazury Garbate”. W koncercie zaprezentowały się zespoły: „Melodia” z Kętrzyna, „Lipsk” z Lipska, „Pojezierze” z Ełku, „Kalina” z Kalinowa, „Mazury” ze Starych Juch, „Świętowiacy” ze Świętajna, „Wielczanki” z Wieliczek i „Oleckie Echo”. Tego samego dnia Zespół pojawił się również na scenie w Ełku z okazji „Międzynarodowego Dnia Seniora”. Na początku składano gratulacje prezesowi Panu Danielowi Kunikowskiemu, a następnie przystąpiono do realizacji głównego punktu spotkania, jakim był akt wręczenia odznaczeń, dyplomów i listów gratulacyjnych dla wyróżniających się w działalności społecznej na rzecz Związku członków oddziału oraz osób go wspierających. 
Przed stół prezydialny zostały poproszone osoby, którym uchwałą Zarządu Głównego PZERiI w Warszawie przyznano dużą „Złotą Honorową Odznaką za Szczególne Zasługi dla PZERiI” z dyplomem /Zofii Stępińskiej; Annie Brdys; Kazimierzowi Grajko oraz nieobecnemu z powodu wyjazdu służbowego Alfonsowi Bobowikowi/; małą „Złotą Honorową Odznaką za Szczególne Zasługi dla PZERiI” wraz z legitymacją /Danucie Pahl; Eugeniuszowi Perkowskiemu; Stanisławowi Cimoch; Irenie Synowiec oraz nieobecnym z powodów osobistych Krystynie Górskiej i Teresie Zaremba/. O ich wręczenie został poproszony Prezydent  Tomasz Andrukiewicz. Obecni goście: goście: Prezydent Miasta Ełk, Tomasz Andrukiewicz; senator RP, Marek Konopka; poseł RP, Andrzej Orzechowski wraz z dyr biura Adamem Arciszewskim i jego stażystką, Wacławą Glapiak; zastępca dyr PCPR, Anna Brdys; dyr GOK w Starych Juchach, Marta Słuchocka; przewodnicząca koła PZERiI w Starych Juchach, Marta Włodkiewicz wraz z kilkunastoma jego członkami; Latarnik Polski Cyfrowej Równych Szans, Tomasz Wszeborowski; Adam Arciszewski Dyrektor Biura Poselskiego Pana Andrzeja Orzechowskiego,  Kazimierz Chodubski reprezentujący zarząd ełckiego oddziału Kombatanckiego Związku Dzieci Wojny; Daniel Szejda z chórem „Mazury”.

 Więcej informacji na stronie http://www.pzerii.pl/?s=aktualnosci_roz&p=222 autor : Henryk Olszewski .

 

Zespół „Mazury” w ramach realizacji zadnia zamówił nowe kreacje dla zespołu. W między czasie prób uczestnicy warsztatów prowadzonych przez Daniela Szejdę w zakładzie krawieckim MIRA w Wydminach dokonywali pomiarów nowych sukienek. Kreacje zostały uszyte i będziemy mogli niedługo podziwiać nasze Panie w nowych kolorach i fasonach. Kolejny występ już w niedzielę w Kruklankach na uroczystośći „Oskar Kolberg – tytan pracy etnograficznej”.

Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju i Filantropii w Polsce, Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych STOPA i samorządów: województwa warmińsko – mazurskiego, Powiatu Ełckiego, Gminy Stare Juchy. W ramach umowy nr 07/48/DL/2014 z dnia 17.07.2014r. projektu pt. „ VII Biesiada Mazurska w Starych Juchach”. Realizacja w terminie 15.07.2014r.  -31.12.2014r

 

Autor: Marta Słuchocka