Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

20lis2011

DZIAŁAJ LOKALNIE

W SZCZECINOWIE
Witamy ! Dawno nie było żadnych wiadomości z naszej świetlicy w Szczecinowie. To nie znaczy, że nic się nie dzieje. Przeciwnie. Po wakacyjnej przerwie wysypał się worek z pomysłami na działania w okresie jesienno-zimowym. W czasie spotkania, przy pracach porządkowych na boisku i placu rekreacyjnym, padły deklaracje od sołtysa oraz członków rady sołeckiej oraz p. Sykutowskiego, że dofinansują zajęcia, które zaplanowane są w okresie ferii zimowych. I tak oto fundusz na zimowisko stworzą składki ”Szczecinowianek” oraz w/w członków rady sołeckiej, ,sołtysa i osób prywatnych. BRAWO!!

DZIAŁAJ LOKALNIE to PROGRAM POLSKO-AMERYKAŃSKIEJ FUNDACJI WOLNOŚCI realizowany przez AKADEMIĘ ROZWOJU FILANTROPII W POLSCE we współpracy z EŁCKIM STOWARZYSZENIEM “STOPA”, finansowany z budżetu Samorządów województwa warmińsko-mazurskiego, powiatu ełckiego, miasta Ełk oraz gmin: Stare Juchy, Prostki, Kalinowo, Ełk. I tam właśnie ”Szczecinowianki” złożyły projekt pod nazwą ”Pięknie i smakowicie”

Projekt “Pięknie i smakowicie” napisany przez “Szczecinowianki” przy współpracy ze Stowarzyszeniem na rzecz rozwoju gminy Stare Juchy, został zatwierdzony i od 1 listopada w świetlicy ruszyły zajęcia z “DECOUPAGU”oraz warsztatów pieczenia i gotowania według starych i nowych przepisów kulinarnych. Zajęcia prowadzone są w każdy piątek od godz.16.30 przez Panią Ewę Gumińską (decoupage), a w soboty o godz 13.00 kulinaria prowadzi Pani Krystyna Wiercińska. W ramach projektu zakupiony został piekarnik (do zabudowy) marki “Polar” oraz kuchenka mikrofalowa marki “Amika”. Wspomnieć należy, że do uzupełnienia wkładu własnego w projekcie dołożyły się “Szczecinowianki” oraz Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Gminy Stare Juchy. Zajęcia w ramach projektu prowadzone będą do końca marca 2012r.

Niezdecydowanych zapraszamy do naszej świetlicy.!!!!

Dzięki Pani Ewie Próchnickiej, dostaliśmy ogromne pudło lakierobejcy do zakonserwowania elementów placu rekreacyjnego . I tak w ostatnią sobotę października na placu spotkała się grupka chętnych z pędzlami .W ciągu kilku godzin pomalowane zostały wszystkie elementy drewniane, a huśtawki i zjeżdżalnie zostały przeniesione nakres zimy na strych świetlicy Pani Ewie jeszcze raz D Z I E K U J E M Y!!!!!!!!!!!

Zbliżają się święta.”Wróblikowie mali” zgłosili swój udział w konkursie na najładniejszą tradycyjną choinkę świąteczną. W ruch poszły nożyczki, kolorowe bibułki, wydmuszki, piórka. I tak pod patronatem pani instruktor powstają : jeżykowe bombki, wydmuszkowe postaci z bajek oraz piękne łańcuchy. Szykujemy też naszą tajną pachnącą broń. Mamy nadzieję, że to nasza choinka będzie najładniejsza, a w dodatku smakowita!!!!!!

Chcemy pochwalić zaangażowanie w pracę społeczną młodych mieszkańców naszej wsi. Klaudia, Kewin i Dominik załadowali kilkanaście worków odpadami drewna ze stolarni Pana Sykutowskiego, które zostały dostarczone do świetlicy. I tak oto przez parę tygodni będziemy mieli ciepło w czasie zajęć. D Z I Ę K U J E MY !!!!!! I kto to mówi, że młodzi są oporni do działania społecznego?

Teraz szykujemy się do zabawy “Andrzejkowej” dla młodszych. W sobotę zawitają do nas dobre wróżki i czarodziejki. Zamówiły nawet parking na swoje czarodziejskie miotły. Spotkanie w sobotę o godz.15.00 w świetlicy. W programie - zabawy, wróżby, ,miła zabawa, Chętnie widzielibyśmy wesołe przebrania uczestników tego spotkania .

ZAPRASZAMY !

Autor: Krystyna Pilawska - Wiercińska