Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

27lis2015

DZIECI Z GMINY STARE JUCHY W BIAŁOWIESKIM PARKU NARODOWYM

Nowoczesne ekspozycje, realne sceny z życia zwierząt, efekty dnia i nocy i odgłosy Puszczy to wszystko oferuje  Muzeum Przyrodniczo – Leśne – obejrzały je i aktywnie uczestniczyły w zwiedzaniu dzieci z Zespołu Szkół Samorządowych w Starych Juchach

Uczniowie klas czwartych z Zespołu Szkół Samorządowych w Starych Juchach wraz z opiekunami  Elżbietą Żebrowską i Agatą Choruży , a także członkowie grupy „Kulisy 2“ i nieformalna  grupa „BAJARZE” z Biblioteki Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy wzięli udział w wyjeździe do Białowieskiego Parku Narodowego w piątek 20 listopada 2015r.

Uczniowie wzięli udział w warsztatach pod tytułem „Tropem żubra”. Dotyczyły one edukacji ekologicznej między innymi  restytucji gatunku żubra. Następnie dzieci i młodzież odwiedziła Rezerwat Pokazowy Żubrów. Jest to obszar z zagrodami gdzie w warunkach zbliżonych do naturalnych ,żyją żubry, łosie, jelenie, sarny, dziki, wilki, rysie, ponadto prezentowana jest grupa koników typu tarpan oraz żubronie( krzyżówka żubra z bydłem domowym), żbiki i rysie.

Białowieski Park Narodowy jest najstarszym polskim parkiem narodowym i znajduje się na liście obiektów Światowego Dziedzictwa UNESCO obok takich  przyrodniczych skarbów  jak  Himalaje czy Wyspa Wielkanocna.

Powrót upłyną w iście śpiewającej atmosferze.

Wyjazd odbył się w ramach realizacji projektu „Podróże bliskie i dalekie” realizowanego przez Bibliotekę - Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy (B-CIiK) sfinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury.

Autor: Iwona Malinowska