Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

12lut2018

DZIECIĘCA GRUPA >BAJARZE<

Dziecięca grupa „Bajarze“ prowadzona przez Iwonę Malinowską przygotowała nowe spektakle.

Młodzi aktorzy z Biblioteki-Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy B-CIiK mieli przyjemność wystąpić ponownie na scenie! Na zakończenie ferii 2.02.2018 zostali zaproszeni przez panią Beatę Klaus do Domu Kultury w Orzyszu, gdzie przedstawili sztukę pt. “Świąt nie będzie”.

Bajarze przenieśli wszystkich -  dzieci i dorosłych - w magiczny świat baśni. Wcielili się między innymi w rolę elfów, krasnoludków, sierotki Marysi, Jasia i Małgosi, św. Mikołaja i Kopciuszka, “Świąt nie będzie” to również spektakl pełen emocji i śpiewu, a aktorzy z dziecięcej grupy teatralnej doskonale wcielili się w swoje role, zachwycając orzyską publiczność.

Grupa teatralna miała również okazję obejrzeć występ lokalnej grupy ArTeam pod kierunkiem Gabrieli Maniurskiej w spektaklu "Kopciuszek".  Bajarze wcześniej występowali już na Festiwalu Baltic Satelid w Sejnach, na Przeglądzie Młodzieżowych Teatrów Amatorskich im. K. Kowal, oraz w Bibliotece Miejskiej w Ełku.

Dzień wcześniej Bajarze dali występ w gminnej bibliotece w Starych Juchach. Kolejna odsłona spektaklu w wykonaniu grupy ujrzała jeszcze raz światło dzienne i zebrała aplauz słyszalny w samym centrum Starych Juch. Spektakl "Legenda Starych Juch" powstał na podstawie legendy  "Ofiarny kamień" z  wielkiego zbioru podań ludowych z Mazur pt. "Czarci Ostrów" Jerzego Marka Łapo.

Nic straconego dla tych co nie widzieli, bo spektakl będzie ponownie wystawiany w Starych Juchach!

Za reżyserię obu spektakli odpowiadała Iwona Malinowska. W imieniu Bajarzy dziękujemy wszystkim przybyłym.

Autor: Artur Gutowski