Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Ludzie i wydarzenia

12lut2018

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Spotkanie z babciami i dziadkami zorganizowano w Starych Juchach i Orzechowie

Styczeń jest miesiącem w większości bardzo chłodnym, ale w okresie tym są dwa bardzo pogodne dni - jest nim Dzień Babci i Dziadka. Zapraszanie seniorów na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją już na stałe wpisaną w program Biblioteki i Ośrodka Kultury w Starych Juchach. Na imprezę w Beciku zaproszone były babcie i dziadkowie, panie z kółka “Spotkania seniorów”, a także Pani Wójt Ewa Jurkowska-Kowałko. Wnukowie zaprezentowali gościom niesamowity występ słowno-muzyczny i sketch. Nie brakowało emocji. Dziadkowie reagowali łzami radości. Sala dosłownie “pękała w szwach”. Dzieciaki po udanym występie wręczyły swoim najbliższym ręcznie wykonane laurki.

W Orzechowie impreza przebiegała inaczej, jednak na pewno nie gorzej. Gośćmi w Świetlicy Wiejskieji byli emeryci i renciści. Tutaj też gościła Pani Wójt Ewa Jurkowska-Kowałko. Po poruszającym przemówieniu, złożyła serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom. Na gości czekał poczęstunek i kwiaty. Oprócz kawy i herbaty na stołach zagościły również pączki zrobione przez panią sołtys Danutę Kuderko. Pani Alina Rybicka wykonała faworki, pani Magda Tyszko i Halina Olechno ciasto, a pani Basia Szczerba przyniosła owoce. Panie słyną na całą gminę z pysznych potraw

Imprezie towarzyszyła wzajemnie życzliwa atmosfera. Był to dla babć i dziadków bardzo miły, sympatyczny, pełen wrażeń dzień.

Autor: Artur Gutowski