Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

9mar2013

"DZIEŃ KOBIET 2013"

Dzień Kobiet  tak naprawdę obchodzono już w starożytnym Rzymie jako tak zwane „Matronalia”. Związane z początkiem nowego roku, macierzyństwem i płodnością. Mężowie z tej okazji obdarowywali swe małżonki prezentami i spełniali ich życzenia. Obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet przypadającego na dzień 8 marca wywodzą się z ruchów robotniczych w Ameryce Północnej. Święto to obchodzone jest jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet.

A w Gminnym Ośrodku Kultury w Starych Juchach Dzień Kobiet świętujemy w miłej atmosferze przy kawie i słodkościach. Dyrektor Gminnego Ośrodka Pani Marta Słuchocka przywitała wszystkie przybyłe kobiety oraz gości. Wszystkie panie otrzymały symbolicznego tulipana i los na loterię.

Na początku wystąpił nasz rodzimy zespół „Mazury” -  tym razem nawet instruktor się rozśpiewał. Następnie, czas paniom umilały występy wokalne, niesłychanie utalentowanych młodych ludzi z grupy wokalno-estradowej Pana Pawła Borzeńskiego. Solowe występy zachwyciły słuchaczki. Nie mniej atrakcyjny okazał się pokaz karate, który poprowadziła Pani Ola Karpińska. Wiązanie pasa karateki wcale nie jest proste i musi być wykonane w sposób regulaminowy. Tego zadania podjęły się uczestniczki naszego konkursu. Wygrała Pani Irena w nagrodę otrzymała karnet na kręgielnię. Pozostałe uczestniczki otrzymały koszulki z napisem „Jestem Super Laską.”

 Zgasły światła, zabębniły bębny djembe, a na środku sali zamigotały światełka grupy „JAMA”, pokaz także okazał się nie lada atrakcją. Sylwek i Patryk przeprowadzili szybki kurs nauki gry i dwie panie stanęły do konkurencji. W nagrodę otrzymały karnety do kina w Ełckim Centrum Kultury. Monika i Zuzia natomiast nauczyły dwie panie kręcić poi – led, a następnie mogliśmy obejrzeć krótki pokaz w wykonaniu uczestniczek konkursu.  Panie otrzymały kubki z nadrukiem „Dzień Kobiet”. Kolejnym punktem programu był pokaz makijażu, Pani Katarzyna Bieleniewicz przedstawicielka firmy „FM” prezentowała, jak w sposób profesjonalny należy nakładać makijaż. W trakcie pokazu przeprowadzona została ankieta , a trzem uczestniczkom ankiety Pani Katarzyna podarowała upominki od firmy. Dyrektor ZSS w Starych Juchach Pan Adam Lewicki złożył wszystkim paniom życzenia w imieniu własnym a także w imieniu Pani Wójt Ewy Jurkowskiej – Kawałko i Przewodniczącego Rady Gminy Pana Stanisława Pieli. Niezwykle roztańczona grupa „MESS” to kolejna perełka naszego programu, ci młodzi ludzie są niesamowici w tańcu, to trzeba było zobaczyć.

 I tak nasza impreza zbliżała się ku końcowi, jeszcze tylko Pani Agnieszka i Pani Ewelina miały za zadanie ułożyć aforyzm z pojedynczych wyrazów. Zwyciężyła Pani Agnieszka, która otrzymała karnet na basen i perfumy, a Pani Ewelinie wręczono zestaw kosmetyków. Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury odczytała wiersz Pani Heleny Brodowskiej i rozpoczęła loterię, w której nagrodami był między innymi bon o wartości 60 zł. na kolację, koszulka, pendrive, maseczka do włosów oraz karnety z rabatem na zakupy.

Wszystkim Paniom serdecznie dziękujemy za przybycie i mile spędzony czas.

Sponsorami Dnia Kobiet w Gminnym Ośrodku Kultury w Starych Juchach byli:

Restauracja &Pub „DOS PATOS”; Kwiaciarnia Iza; Foto Hanka; Sklep „SARA”; Firma FM;

WSFiZ Ełk; Sklep „KWIATEK”; Kręgielnia Rydzewski; Ełckie Centrum Kultury; MOSiR Ełk; Piekarnia „SCORPIO”;  Salon Fryzjerski E. Ostrowska; ANNE DECOR; Jabłoński Paweł Pracownia Złotnicza,  Agencja Reklamowa „PIKSEL”; Sekretarz Gminy Stare Juchy Pan Jarosław Franczuk;

Przewodniczący Rady Gminy Stare Juchy Pan Stanisław Piela;

Dyrektor ZSS w Starych Juchach Pan Adam Lewicki;

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

 

Autor: Iwona Malinowska