Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

14mar2017

DZIEŃ KOBIET W BCIiK

Ponad 80 Pań zaszczyciło swoja obecnością imprezę z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Na ten wieczór sala widowiskowa Biblioteki-Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy zamieniła się w klimatyczną francuską restauracyjkę. Białe obrusy, świeczki na stolikach, butelka czerwonego wina i szampan oraz zwisające z sufitu czerwone goździki dopełniły nastroju.

Imprezę rozpoczął wykład poświęcony zdrowej i harmonijnej diecie przygotowany przez Panie z firmy Naturhouse. Można było zasięgnąć porady dietetycznej a także zmierzyć współczynnik BMI. Na  stoisko Avon i Oriflame Paulina Słuchocka demonstrowała podstawowe zabiegi kosmetyczne, między innymi malowanie paznokci.

Ale prawdziwe świętowanie zaczęło się  dopiero w momencie występu juchowskiego kabaretu „Druga Odsłona”. Zestaw piosenek i skeczów poświęconych  Paniom - w reżyserii Jolanty Popławskiej, fantastycznie zaprezentowali Agnieszka Mazurkiewicz, Grażyna i Janusz Gazowscy, Rafał Krawczyk, Tomasz Chomicz, Magdalena i Adrian Jaszczurowscy i Marta Słuchocka. Publiczność oszalała i z niesamowitym aplauzem przyjęła występy naszych artystów. Dopełnieniem spektaklu był specjalnie na tę okazję napisany przez Olafa Mazurkiewicza poemat wychwalający Panie przeczytany przez Radosława Nowackiego. Następnie wszystkich zaskoczył błyskotliwy i pełen humoru monolog pani Heleny Brodowskiej. Po części artystycznej życzenia złożył Przewodniczący Rady Gminy Stanisław Piela.  Po czym na scenie swój repertuar muzyczny zaprezentowali Paweł Borzeński i dziewczyny z Sześciostrunowej Akademii z Ełku.

Szampańska zabawa zakończyła się po wieczornym seansie komedii muzycznej „Disco Polo”.

Autor: Radosław Nowacki