Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Ludzie i wydarzenia

11mar2019

Dzień Kobiet w Bibliotece- Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy

Dzień Kobiet w Bibliotece- Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy upłynął licznie przybyłym Paniom w przyjemnej, kameralnej atmosferze. 

Początki Międzynarodowego Dnia Kobiet wywodzą się z ruchów robotniczych w Ameryce Północnej i Europie. Pierwsze obchody Narodowego Dnia Kobiet odbyły się 28 lutego 1909 r. w Stanach Zjednoczonych. W Polsce święto najbardziej  rozpowszechnione było  w latach 70- tych.

Nasz wieczór rozpoczął życzeniami Dyrektor Biblioteki - Adrian Cybulski. Zgodnie z wieloletnią tradycją życzenia złożył również Przewodniczący Rady Gminy – Andrzej Robert Kozłowski. Panowie wręczyli  Paniom kwiaty oraz  wznieśli toast za zdrowie wszystkich kobiet.   

Niedługo, 21 marca obchodzimy Światowy Dzień Poezji – święto ustanowione przez UNESCO, którego celem jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. UNESCO zadeklarowało, że ten dzień ma "dać nowy impuls, aby docenić poezję oraz poprzeć krajowe, regionalne i międzynarodowe ruchy poetyckie". Ponieważ Biblioteka jest instytucją, której poezja jest bliska sercu, ten piękny wieczór umilił koncert poezji śpiewanej w wykonaniu „Grupy  Emiliana Mankiewicza”.  Zespół  tworzą: Patrycja Januszkiewicz - wokal, Karolina Kostko - skrzypce, Emilian Mankiewicz – klawisze, Grzegorz Zakrzewski - kontrabas.  W repertuarze grupy znalazły się utwory do słów Agnieszki Osieckiej i Jonasza Kofty oraz  poezja Barbary Ostaszewskiej.

 Po koncercie odbyła się loteria. Każda z Pań stała przed szansą wylosowania atrakcyjnych nagród. Wśród losów znalazły się : karnety do fryzjera, bilety do kina Planet Cinema+ Vouchery barowe, obiad w Pierogarni Babci Frani oraz w Barze RaBarBar, masaż, makijaż okazjonalny, a także stylizacja rzęs, kosmetyki AVON oraz inne upominki. Dziękujemy wszystkim Paniom za mile spędzony wieczór i zapraszamy za rok.

Dziękujemy sponsorom:

Zastępcy Wójta Gminy Stare Juchy- Piotrowi Bobrowskiemu
 Przewodniczącemu Rady Gminy Stare Juchy- Robertowi Andrzejowi Kozłowskiemu
 Ewie Ostrowskiej - Zakład fryzjerski „Ewa”
Pawłowi Olszewskiemu - Salon fryzjerski „Euforia”
Kwiaciarni „Patrycja”
Pierogarni Babci Frani
Bio- Aktiv Masaż Rehabilitacja Fizykoterapia Łukasz Gredel
Bar RaBarBar
Lash- Room Marcelina Mończyńska

Make- up Paulina Niedźwiecka

AVON Tomasz Chrulski

„Małe co nie co” Paulina Danowska

Kino Planet Cinema

Autor: Aneta Marczak