Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Ludzie i wydarzenia

13mar2018

DZIEŃ KOBIET W STARYCH JUCHACH

Międzynarodowy Dzień Kobiet to jedno z tych świąt, których datę pamiętamy nawet obudzeni nagle w środku nocy. Jak co roku pracownicy Biblioteki-Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy, przy wsparciu sponsorów zorganizowali obchody, w których wzięły udział Panie mieszkające lub tylko przebywające w naszej gminie.
,,Za mundurem Panny sznurem..’’ główne hasło przewodnie ukazujące się na plakatach informacyjnych, promujące to wydarzenie, zaciekawiło wszystkie Panie. Bardzo licznie przybyły one w czwartkowe popołudnie do Biblioteki. Jak się okazało w trakcie imprezy mundurowych nie brakowało, bo w obchodach z okazji Dnia Kobiet wzięli udział przedstawiciele takich zawodów jak Leśnik, Policjant, Strażak, Wojskowy, Ratownik Medyczny, Ochroniarz czy też umundurowany strzelec z Jednostki Strzeleckiej z Ełku.

Życzenia wszystkim przybyłym Paniom na wstępie złożył Przewodniczący Rady Gminy Stanisław Piela. Po krótkiej części wprowadzającej przyszedł czas na część artystyczną, w której Dziewczyny z grupy ,,Bajarze'' zaprezentowały swoje talenty wokalne. Następnie zaproszeni mundurowi zaprezentowali swoje umundurowanie, opowiedzieli o specyfice swej pracy, a także nietypowych sytuacjach związanych z mundurem. Po pokazie umundurowania każda kobieta otrzymała kwiatek.

W trakcie trwania imprezy Panie mogły skorzystać z warsztatów ,,Cieniowania twarzy'' prowadzonych przez Bożenę Tyborską, masażu karku, ramion i szyi w wykonaniu Pana Samy Elsafty z ,,Masaż i Rehabilitacja Aura'', a także z malowania paznokci przez Dominikę Ostrowską oraz Joannę Buczyńską. Nie zabrakło konkursów i zabaw m.in. wykonanie makijażu w ciągu trwania jednej piosenki oraz sprawdzenie swojej wiedzy związanej z ,,mundurem'' w teleturnieju Milionerzy. Całość zabawy umilał swym graniem zespół Holiday.
Dziękujemy ślicznie sponsorom bez których ciężko byłoby zorganizować tę uroczystość. Dyrektor Oriflame Bożenie Tyborskiej, Panu Samy Elsafty ,,Masaż i Rehabilitacja Aura'', Salonowi Fryzjerskiemu Ewa i Dominika Ostrowskie, Panu Adamowi Lewickiemu, Panu Jarosławowi Franczukowi, Piekarni ,,Scorpio'' Barbara i Stanisław Eliaszuk, Sklepowi ,,Juchowiaczek'' Wanda Hanusko, Kamilowi Drewnowskiemu Firma ,,Pierrot'', Pani Annie Łoniewskiej, Przewodniczącemu Rady Gminy Stare Juchy Stanisławowi Pieli, Kwiaciarni ,,Iza'', Kwiaciarni,,Patrycja''.

Autor: Adrian Cybulski