Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Ludzie i wydarzenia

6wrz2015

DZIEŃ KUKURYDZY W STARYCH JUCHACH

W sobotę, 12 września na terenie farmy bydła mlecznego po raz pierwszy zostanie zorganizowany Dzień Kukurydzy.

12 września 2015 roku w godzinach 12-18 w Starych Juchach na terenie fermy bydła mlecznego organizowany jest po raz pierwszy Dzień Kukurydzy.
Kukurydza stała się najważniejszą rośliną pastewną w naszym klimacie. Kiszonka z kukurydzy stanowi główny filar bazy pasz objętościowych. W naszym regionie następuje postępująca specjalizacja rolnictwa w kierunku hodowli bydła mlecznego i mięsnego.
Nasz pierwszy DZIEŃ KUKURYDZY jest zorganizowany właśnie dla tych rolników, którzy chcą podnieść dochodowość gospodarstwa. Można będzie obejrzeć polowe pokazy i prezentacje odmian kukurydzy, środków produkcji stosowanych przy uprawie kukurydzy (maszyny, środki ochrony roślin, nawozy i inne). Można będzie zapoznać się z ofertą firm, podyskutować i spotkać się w gronie znajomych. W trakcie DNIA można także zamówić wybrane z prezentowanych materiały, maszyny czy ziarno siewne.
Ferma bydła mlecznego przygotowała pokaz jałówek.
Ponadto po raz pierwszy zorganizujemy „giełdę” sprzętu rolniczego: można będzie wystawić zbędny sprzęt rolniczy lub zaprezentować taką ofertę. W tym celu organizatorzy bezpłatnie użyczą plac.

Autor: Jarosław Franczuk
Pliki do pobrania
dzien_kukurydzy_A4-wfos.jpg