DZIEŃ MATKI

31maj2007
Mamy z dziećmi spotkały sie na uroczystości w Gminnym Ośrodku Kultury
Chór seniora Mazury
Chór seniora Mazury
Chór seniora MazuryPrzedszkolaki i ich starsi koledzyPtaszyny z naszej gminyŚwietna zabawa przy piosence gdybym miał gitarePubliczność dopisałaZespół gitarowy i gościnnie grający na bębnie SebastianJAMA
W dniu 28.05.2007r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Starych Juchach odbyła się uroczystość z okazji “Dnia Matki”. Na licznie przybyłe mamy czekał poczęstunek przy stole szwedzkim, bogaty program obchodów oraz wspaniała atmosfera. Zaczęło się standardowo, od powitań i przemówień, a już po chwili mamy mogły skosztować próbki tego, nad czym jej dzieci pracowały przez ostatnie miesiące. Każdy z instruktorów miał możliwość przedstawienia swoich podopiecznych oraz powiedzenia kilku słów o grupie.

Jako pierwsza zaprezentowała się grupa Pani Katarzyny Hanusko. Dzieci z Przedszkola Samorządowego oraz Zespołu Szkół Samorządowych w Starych Juchach pokazały ciekawy układ choreograficzny.

Zaraz po przedszkolakach można było usłyszeć dużo dojrzalsze głosy, gdyż na scenie pojawił się chór seniorów “Mazury”, pod przewodnictwem Pani Eleonory Waraksa i zaprezentował kilka znanych i lubianych utworów, wprowadzając miły nastrój wśród odbiorców.

Kolejną odsłoną programu była grupa “Ptaszyny z naszej gminy” prowadzona przez Panią Krystynę Pilawską-Wiercińską. “Ptaszyny” poszczyciły się poprawną wymową “łamańców językowych” oraz recytacją wierszy Jana Brzechwy.

Ciekawym punktem programu była grupa młodzieży, na co dzień uczestnicząca w zajęciach nauki gry na gitarze, prowadzonych przez Panią Joannę Kalisty. Był to gitarowy debiut, przy współudziale Sebastiana Szajko, grającego na bębnie. Publiczność mogła posłuchać utworów w obcych językach, m.in. hiszpańskim, angielskim, rosyjskim.

Następnie na scenie Gminnego Ośrodka Kultury kolejno pojawiały się utalentowane, młode dziewczyny z Zespołu Szkół Samorządowych, które pod opieką Pani Eleonory Waraksa przygotowały utwory zaśpiewane solo. Utworów tych, można będzie posłuchać także we czwartek, podczas Festiwalu “Złota nutka” w ECK-u, w którym to dziewczyny uczestniczą.

Uroczystość zakończył występ grupy “JAMA” prowadzonej przez Dominika Kowalewskiego. Pięciu “białych murzynów” ze Starych Juch zagrało na “djembe” kilka rdzennych afrykańskich rytmów. Można było usłyszeć m.in. Tiribę, Fangę oraz Ashiko.

Po uroczystości dyrektor GOK rozstrzygnął ogłoszony na początku maja konkurs plastyczny, pt. “Mamy rady na odpady” i nagrodził twórców najlepszych prac.

Imprezę uświetniła wystawa wspaniałych haftów Pani Krystyny Pilawskiej-Wiercińskiej oraz jej podopiecznych, uczestników ogólnopolskiego programu “Pracownia Umiejętności”.

Autor: Dominik Kowalewski
© 2007-2017 Urząd Gminy Stare Juchy
Urząd Gminy Stare Juchy Pl. 500-lecia 4, 19-330 Stare Juchy, tel. +48(87)619-90-53, faks +48(87)619-90-53