Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Ludzie i wydarzenia

5maj2008

DZIEŃ STRAŻAKA

Zgodnie z tradycją w dzień świętego Floriana przypada Dzień Strażaka.

Korzystając z długiego weekendu obchody Dnia Strażaka w gminie Stare Juchy przeniesiono na dzień 02.05.2008. Został on, już zwyczajowo, zorganizowany dla wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy.

W obchodach wzięli udział druhowie z Starych Juchy, Grabnika, Gorłówki, Skomacka Wielkiego. Świętowanie rozpoczęto od mszy świętej w intencji strażaków o godzinie 16.oo w kościele w Starych Juchach. Następnie w asyście Policji dokonano przejazdu honorowego wszystkich wozów strażackich ulicami naszej miejscowości. Po przybyciu pod remizę minutą ciszy i sygnałem syreny oddano hołd wszystkim zmarłym strażakom i zapalono znicze na grobach druhów którzy leżą na miejscowym cmentarzu.

O godzinie 19.00 w sali GOK-u odbyło sie spotkanie, która rozpoczęła od powitania gości Prezes Zarządu Gminnego OSP w Starych Juchach Ewa Jurkowska-Kawałko i Naczelnik OSP Stare Juchy Tomasz Rogucki. Wręczono odznaki Wzorowego Strażaka czterem druhom z OSP Stare Juchy i OSP Gorłówko którego dokonał prezes Zarządu Powiatowego OSP Jarosław Franczuk. Dodatkowo najbardziej zasłużeni druhowie z OSP Stare Juchy zostali awansowani na wyższe stopnie strażackie.

Po części oficjalnej odbyła się zabawa strażacka, w której brali udział druhowie wraz z rodzinami ze wszystkich jednostek z gminy. Udana zabawa trwała do pierwszej w nocy.

Z okazji Dnia Strażaka w imieniu władz gminnych i Związku OSP chciałbym złożyć słowa podziękowania wszystkim ochotnikom którzy niezależnie od pory dnia pogody na dźwięk syreny zbiegają się do strażnicy wsiadają do wozów i niosą pomoc wszystkim którzy jej potrzebują. Składam również podziękowania osobom i instytucjom którzy na co dzień wspierają naszą działalność oraz pracodawcom naszych druhów za ich dużą wyrozumiałość.

Zapraszamy wszystkich chętnych do wstąpienia w nasze szeregi i pracy w zgodnie z naszym mottem BOGU NA CHWAŁĘ LUDZIOM NA POŻYTEK.

Autor: Tomasz Rogucki