Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

30wrz2015

DZIENNIKARZE WĘDROWNI W STARYCH JUCHACH

Cykl spotkań z podróżnikami, pisarzami, dziennikarzami i fotografami to nowy projekt “Podróże bliskie i dalekie” organizowany przez Bibliotekę - Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy (B-CIiK) i finansowany przez Narodowe Centrum Kultury. Dodatkowo atrakcją będą wycieczki krajoznawcze, między innymi do Wigierskiego Parku Narodowego, Białowieży czy Republiki Ściborskiej.

W niedzielę, 27 września o godz. 16.00 w Bibliotece - Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy (B-CIiK) przy ulicy Ełckiej 8 odbyło się spotkanie autorskie nowej książki o Podlasiu „ Jutro spadną gromy”  i inauguracja warsztatów dziennikarskich “Podróże bliskie i dalekie”. Bohaterami tego wydarzenia byli znakomici pisarze podróżnicy - mistrzowie reportażu literackiego - Bartosz Jastrzębski i Jędrzej Morawiecki, laureaci Nagrody im. Beaty Pawlak w roku 2012 za książkę "Krasnojarsk Zero" oraz Maciej Skawiński, fotoreporter "Rzeczpospolitej" i wykładowca w Warszawskiej Szkole Fotografii, zdobywca wielu nagród, m.in. World Press Photo, Nagrody Agencji Reuters i European Pressphoto Agency. Razem współtworzą grupę Dziennikarzy Wędrownych i w dniach 28 września - 1 października  prowadzili cykl warsztatów dziennikarskich w B-CIik w Starych Juchach.

Natomiast w weekend 9-11 października na pasjonatów fotografii czeka nie lada atrakcja - dwudniowe warsztaty fotograficzne u znanego podróżnika i fotografika Piotra Malczewskiego w Budzie Ruskiej. Spośród zgłoszeń wybierzemy 10 uczestników, którzy będą mieli okazję poznać tajniki fotografii plenerowej i portretowej oraz grafiki artystycznej. Warsztaty poprowadzą Piotr Malczewski, Katia Shramko i Radek Nowacki. Organizatorzy zapewniają nocleg i wyżywienie.

Autor: Radosław Nowacki