Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

25cze2013

DZWIEKOSPACERY 24.06.2013

W poniedziałek 24.06.2013 odbyło się pierwsze spotkanie w ramach udziału w projekcie interdyscyplinarnej edukacji - opartej na badaniach terenowych i edycji dźwięku, muzyki - skierowanej do najmłodszych odbiorców kultury pod nazwą DZWIĘKOSPACERY

 Po części i teoretycznej uczestnicy chętniej brali udział w części praktycznej. Nagrywaliśmy odgłosy strumienia wody, spaceru, wranej trawy i wiele innych.

Teraz mieliśmy tylko krótkie wprowadzenie 19-22 sierpnia 22013r. zajmiemy się dokładnie wspólnym tworzeniem słuchowiska.

Prowadzącym warsztaty był  Hubert Wińczyk oraz Pani Koordynator  Pani Katarzyna Jankowska
Hubert Wińczyk - urodzony w Toruniu, obecnie zamieszkały w Poznaniu artysta dźwiękowy, performer, cyklista, twórca video art.  Członek Teatru Strefa Ciszy. Nalezy do grupy kakofoNIKT której celem jest kalibracja percepcji słuchacza na kanał odmiennej świadomości –  poprzez eksperymenty dźwiękiem, przestrzenią lub czasem akcji. Z zespołem występował na takich festiwalach jak: SoundScreen, Heineken Open'er 2009, Misiętupodoba, Miasto Zdarzeń, Studio Zduny grając  w zarówno w przestrzeniach scenicznych jak i nietypowych (np. Synagoga w Klimontowie, Las w Tucznie o 1:00 w nocy, przejście pod rondem Kaponiera  w Poznaniu, wnętrze przyczepy TIRa).

Udział w projekcie jest bezpłatny, wiek nieograniczony.

Projekt zrealizowano z udziałem środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przez Fundację Fabryka UTU

 

Można zobaczyć jak wyglądał efekt takich spotkań realizowanych np. w Wydminach, w Rynie czy w Mikołajkach na stronie:

http://http://hydroakustyczne.wordpress.com/