Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Ludzie i wydarzenia

17paz2016

EUROTRIPOWE WERNISAŻE JUŻ ZA NAMI!!!

OD POCZĄTKU WRZEŚNIA DO POŁOWY PAŻDZIERNIKA ARTYSTYCZNA GRUPA OSP W STARYCH JUCHACH PROMOWAŁA EFEKTY AKCJI „JAMA EURO TRIP 2016”

Biblioteka w Starych Juchach, Pub Art Kino w Wydminach, Miejska Biblioteka Publiczna w Ełku, Dom Kultury w Orzyszu  w tych miejscach przez ostatni czas młodzież, która wzięła udział w wyprawie za Zachód, ukazała efekty swojego wyjazdu. Wystawa fotograficzna przygotowana przez Adriana Milewskiego, film dokumentalny „ Jama EuroTrip”, którego montażem zajęli się  Agnieszka Wawiórko oraz Patryk Mazurek, dodatkowo opowieści, dyskusję na tematy związane z działalności grupy, ideą wyjazdu, dalszymi planami.

Zaczęliśmy od swego podwórka  jak dodaje młodzież z grupy Jama, a mianowicie podróż ze zdjęciami , materiałem filmowym oraz opowieściami z wyprawy wystartowała w Bibliotece – Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy w pierwszy piątek Września.

W każdym miejscu czuliśmy miłą atmosferę, słyszeliśmy ciekawość, widzieliśmy zainteresowanie wśród przybyłych osób, setki pytań pomagały podzielić się wszystkimi wrażeniami, których z wyjazdu jest bardzo dużo.  O Euro Tripie mieliśmy również okazję opowiedzieć i zaprezentować  nasz film w Zespole Szkół Nr 5 w Ełku – dodają Patryk Mazurek wraz z Moniką Zajkowską, którzy mieli przyjemność opowiedzieć młodzieży ze swojej szkoły, w której się uczą o tym jak można zorganizować taką wyprawę i na co trzeba uważać.

Już niedługo więcej spotkań w szkołach z uczniami by zarazić młodzież naszymi zainteresowaniami, a już od dziś zaczynamy dodawać materiały zebrane podczas wyjazdu na nasz portal na facebbok.com oraz na stronę internetową .

Jama Euro Trip 2016, którą zainicjowała Juchowska Aktywna Młodzież Alternatywna polegała na zorganizowaniu wyjazdu do Krajów Europy Zachodniej, by móc podzielić się pasją z napotkanymi ludźmi, a także po powrocie zachęcić innych do działania, za pomocą przedstawienia materiału foto/video z tego co się działo i jak do tego doszło podczas spotkań na wernisażach.  4 000 km przejechanych w 9dni, 12 młodych osób dzielących się pasją kuglarską oraz pierwszej pomocy, którzy dotarli do Poznania, Amsterdamu, Antwerpii, Paryża, Hanoweru.  Wyjazd odbył się w dniach 1- 9 Lipca przy wsparciu Ochotniczej Straży Pożarnej w Starych Juchach oraz Biblioteki – Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy. Działania sfinansowane zostały ze środków własnych grupy oraz dzięki darowiznom i wsparciu Urzędu Gminy Stare Juchy oraz Radnych Gminy Stare Juchy

Więcej informacji dotyczące projektu „JAMA EUROTRIP 2016”  znajdą Państwo na :

http://jama.osp.org.pl/

https://www.facebook.com/JAMAStareJuchy/

 

Autor: Karol Malinowski, zdj. Adrian Milewski; Monika Zajkowska