Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Stowarzyszenia

13sie2014

FANTASTYCZNA ZABAWA NA II PIKNIKU PARALOTNIARSKIM W SKOMACKU WIELKIM OSADZIE

Mazurskie Stowarzyszenie Lotnicze z Jeziorowskich zorganizowało już po raz drugi Piknik Paralotniarski w Skomacku Osadzie jako promotor aktywnego wypoczynku i sportów lotniczych na terenie Polski północno-wschodniej. Uczestnicy imprezy mogli być w pełni usatysfakcjonowani. Skomack Wielki Osada przywitał ich przepiękną pogodą, widowiskowymi zawodami, muzyką na żywo, licznymi atrakcjami dla dzieci i rodzinną atmosferą.

Już od godzin południowych niecierpliwi widzowie docierali na pole Pana Karola Kozłowskiego – sołtysa wsi. Mogli tam obejrzeć statki powietrzne ultralekkie i polecieć wiatrakowcem z Panem Andrzejem Rejratem doświadczonym pilotem i prezesem Mazurskiego Stowarzyszenia Lotniczego. Impreza rozpoczęła się w godzinach popołudniowych i trwała do późnego wieczora. Przybyłych gości przywitała Pani Ewa Jurkowska-Kawałko – Wójt Gminy Stare Juchy, współorganizator i współfinansujący imprezę.

Organizacją zawodów paralotniowych zajmował się Pan Maciej Olszewski. W zawodach wzięło udział 15-tu paralotniarzy, którzy rywalizowali w następujących konkurencjach: slalom ósemka na pylonach, tyczki szybko-wolno, rzut do celu oraz lądowanie na celność. Zawody dostarczyły widzom wiele wrażeń, tym bardziej że nie obyło się bez małych potknięć i interwencji ratowników medycznych. Zwycięzcą został Pan Michał Chilmon z Augustowa, drugie miejsce zajął Pan Ryszard Papiernik z Sochaczewa, trzecie miejsce Pan Karol Pietkiewicz z Bobrów i czwarte Pan Andrzej Rejrat z Jeziorowskich. Zwycięzcy i wszyscy uczestnicy zmagań sportowych otrzymali puchary, dyplomy i nagrody z rąk Pani Wójt i członków Zarządu Stowarzyszenia.

W czasie trwania zawodów widzom czas umilał zespół OKAW Sztorm, o regionalne smakołyki zadbały Panie ze Skomacka Wielkiego Osady i Orzechowa. Dzieci bezpłatnie korzystały z dmuchanej zjeżdżalni, trampoliny, słodyczy i przejazdów quadami. Dorośli obserwowali wydarzenia z kocyków.

Mazurskie Stowarzyszenie Lotnicze składa serdeczne podziękowania sponsorom imprezy: Nadleśnictwu Ełk, w szczególności Nadleśniczemu – Panu Markowi Mądrzakowi oraz Panu Krzysztofowi Hanusko - właścicielowi Baru „Pod Gruszą” ze Starych Juch.

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo, zapraszamy za rok.

Autor: Agnieszka Łempicka