Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Ludzie i wydarzenia

4lut2016

FERIE Z B-CIIK

Ferie zimowe w gminie Stare Juchy zbliżąją się do końca. Czas na małe podsumowanie wydarzeń i zajęć jakie odbyły się w Bibliotece-Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy (B-CIik).

Dla najmłodszych - przedszkolaków, w każdy poniedziałek i wtorek od godz. 9.00 prezentowano  animowane bajki, w ramach filmowego poranka. Dzieci  oprócz nowości firmy Pixar czy Walt Disney, miały okazje zobaczyć animowane przygody bohaterów z dzieciństwa ich rodziców, takich jak Krecik, Bolek i Lolek, Reksio. Bajki , mimo swoich kilkudziesięciu lat, nadal cieszą, uczą i wzbudzają takie same emocje jak za czasów dzieciństwa ich rodziców czy dziadków. A na koniec dnia coś dla ciała - zajęcia ZUMBY prowadzone przez niezastąpioną Izę Filiks.
Poniedziałki i wtorki to także kino dla nastolatków. Szkolne autobusy zwoziły dzieci i młodzież z terenu gminy Stare Juchy do B-CIik, na specjalne seanse kina 3d. Ferie rozpoczął film „Avatar” - pełne efektów specjalnych dzieło Jamesa Camerona. Na ekranie B-CIik-owego kina zagościły szalone „Minionki”, arcyciekawy film „W głowie się nie mieści” i  „ Wielka Szóstka”.

Trzeci dzień ferii - środa, to scena w świetle reflektorów i warsztaty teatrzyku kukiełkowego. Nieformalna Grupa "Bajarze" wystawiła legendę "Gubińskie Karzełki". Dziewczęta dzieliły się też zdobytym doświadczeniem i pomagały swoim młodszym kolegom i koleżankom w tworzeniu pacynek. Młodzież ozdabiała koszulki, poznawała tajniki teatrzyku kukiełkowego oraz miała możliwośc poeksperymentować z nagłośnieniem i oświetleniem scenicznym.

 Za to w czwartek na wszystkich chętnych czekało szalone studio fotograficzne CZARNEGO BOCIANA i zajęcia z animacji poklatkowej. Dzieci i młodzież poznawały tajniki studyjnej fotografii. Młodzi adepci sztuki fotograficznej dostali w rękę cyfrową lustrzankę i zestaw lamp studyjnych. Po krótkim szkoleniu z obsługi sprzętu fotograficznego wcielili się w role fotografa i modela. Efekty ich prac można podziwiać na facebooku: https://www.facebook.com/Biblioteka-Centrum-Informacji-i-Kultury-Gminy-Stare-Juchy-B-CIiK.

Nad zajęcia plastycznymi i animacyjnymi czuwali: Iwona Malinowska i Karol Malinowski oraz Adrian Milewski. Instruktorzy zadbali aby nikogo nie dopadła zimowa nuda. Był biwak z Bolkiem i Lolkiem, na którym po seansie filmowym dzieci zbudowały namioty, wypełniały kolorami obrazki z Bolkiem i Lolkiem i chroniły się przed deszczem podczas zabawy ruchowej. Były też tańce i wyścigi.

Lepienie postaci z masy solnej , zainspirowane bajką „Roszpunka”, przygotowania wypieków na Tłusty Czwartek, zajęcia z tworzenia kolorowanek, czy rozgrywki w wirtualne kręgle na X-box - te i wiele innych atrakcji zapełniło dzieciom i młodzieży ten zimowy czas. A rodzice w tym czasie…hyc…hyc do czytelni po najnowsze kryminały, poradniki i romansidła…

Fot. Adrian Milewski

Autor: Radosław Nowacki