Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Ludzie i wydarzenia

7lip2015

FESTIWAL JUCHY SOUNDSYSTEM PROMUJE IDEĘ ZABAWY BEZ NARKOTYKÓW

25 lipca w Starych Juchach na stadionie przy ul. Sportowej odbędzie się VI Festiwal Reggae, Raga, Ska pod tytułem Juchy Soundsystem 2015. Tegoroczna impreza to konkurs 5 zespołów rytmu reggae, raga, ska, którego zwieńczeniem będzie występ gwiazd wieczoru – zespołów Kapitan KaCeZet, Tallib i Grizzlee.

Ideą imprezy są hasła "Zażywam Tylko dźwięków" oraz "Reggae bez Marihuany". Autorami tych założeń są organizatorzy festiwalu oraz terapeuci z poradni Monar w Szczecinie, którzy od lat przyjeżdżają ze wsparciem oraz informacjami o szkodliwości zażywania narkotyków. W tym roku przed występem gwiazd odbędzie się debata łamiąca stereotypy i tematy tabu związane z zażywaniem narkotyków oraz zakażeniem wirusem HIV. To wydarzenie patronatem objęła prof. dr hab. n. med. Alicja Wiercińska-Drapało.

Festiwal ma też charakter charytatywny – wolontariusze tak, jak co roku będą zbierać fundusze na leczenie chorego Tymka Szmurło. Oprócz koncertów będzie można zobaczyć także m.in.: pokaz dwóch teatrów profilaktycznych przygotowanych przez grupę Jama oraz dzieci i młodzież współpracującą z fundacją w ramach Streetworkingu w Olecku, filmy animowane stworzone przez osoby osadzone w Areszcie Śledczym w Białymstoku oraz profilaktyczną wystawę fotograficzną zdjęć młodzieży z miejscowości Rogalik oraz Ełk.  Organizatorzy zaplanowali również mecz piłki nożnej z nagrodami dla uczestników festiwalu oraz spotkanie z podróżnikiem i fotografikiem Piotrem Malczewskim, który opowie o zimowej wyprawie do stacji polarnej Uniwersytetu im. Adam Mickiewicza na Spitsbergenie.

− Festiwal od zawsze niesie ze sobą idee obiektywnej zabawy bez narkotyków, w związku z tym będą mieli Państwo okazję uczestniczyć w debacie ze specjalistami z zakresu profilaktyki, zakażenie wirusem HiV oraz prawem związanym z naszą tematyką. Nasz festiwal to przestrzeń do dyskusji nie do dyskryminacji – zaprasza Michał Łebski z fundacji Human Lex Instytut z Ełku, która jest jednym z organizatorów festiwalu.

Festiwal rozpocznie się o godzinie 15.00 przeglądem zespołów biorących udział w konkursie. Wieczorem zagrają gwiazdy, a w ciągu dnia czeka nas ciekawa dyskusja, mnóstwo pysznego jedzenia i oczywiście moc atrakcji dla najmłodszych. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Autor: Jarosław Franczuk