Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

22maj2015

FESTIWAL SZTUKMISTRZÓW "OCZAROWANI"

Stowarzyszenie Mieszkańców i Przyjaciół Wsi Zawady Ełckie "MUKSZTY" otrzymało dotację od gminy Stare Juchy na realizację zadania Warsztaty  i Festiwal Sztukmistrzów “Oczarowani”.

Warto obejrzeć plakaty z harnonogramem zajęć. Organizatorzy zapraszają!

 

Celem projektu jest przygotowanie oprawy wydarzenia Piknik Jaćwieski - pochód szczudlarzy, akrobatów i żonglerów, pokazy tańca z ogniem, plasy średniowieczne stworzenie loga i wizerunku graficznego Pikniku Jaćwieskiego, zaprojektowanie i stworzenie produktu promującego Piknik Jaćwieski i gminę Stare Juchy oraz realizacja filmowa i fotograficzna materiałów promujących wydarzenie.
W pierwszej części zadanie będzie polegało na organizacji cyklu warsztatów integracyjnych w 7 kierunkach: 
1.    Akrobatyka i sztuczki cyrkowe:
-chodzenie na szczudłach
-żonglerka, 
-balans talerzami, 
-jazda na monocyklu, 
-chodzenie po linie,
2.    Fireshow - taniec z ogniem tańce w kręgu, 
3.    Warsztaty kulinarno – zielarskie, 
4.    Warsztaty szycia strojów średniowiecznych wykorzystanych do Pikniku Jaćwieskiego, 
5.    Strzelania z łuku,
6.    Warsztaty garncarskie - których celem będzie projekt i stworzenie produktu promującego Piknik Jaćwieski i gminę Stare Juchy,
7.    Tańce i pląsy średniowieczne.
Warsztaty przeprowadzone zostaną w gminie Stare Juchy w miesiącach: maj, czerwiec, lipiec, sierpień 2015. Spotkania zostaną zorganizowane w 8 świetlicach wiejskich: Zawady Ełckie, Skomack Wielki, Gorłówko, Grabnik, Grabnik Osada, Orzechowo, Szczecinowo, Rogalik oraz w Bibliotece-Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy. 
Warsztaty będą miały charakter międzypokoleniowy z zabawami i konkursami. Instruktorzy prowadzący będą specjalistami w swoich dziedzinach. Cykl warsztatów sfinalizują dwudniowe warsztaty akrobatyczno - cyrkowe z 3 zawodowymi grupami Akrobatyki i Fireshow z woj. warmińsko-mazurskiego, pod kierownictwem  zawodowego aktora i choreografa, który przygotuje  scenariusz oprawy całego wydarzenia i skoordynuje jego przebieg ( pochód szczudlarzy i akrobatów otwierający Piknik Jaćwieski, warsztaty akrobatyczne i pokazy tańca z ogniami podczas samego pikniku). Zakończeniem tych warsztatów będzie 1 dzień Pikniku Jaćwieskiego.
Dodatkowo warsztaty i przygotowania do Pikniku Jaćwieskiego, jak i sam Piknik Jaćwieski - będą udokumentowane fotograficznie i w formie video i powstanie materiał filmowy i fotograficzny promujący wydarzenie i gminę Stare Juchy.
 
Zawodowy grafik stworzy identyfikacje graficzną wydarzenia, polegająca na spójnym logotypie i plakacie propagującym Piknik Jaćwieski. Logotyp zostanie wykorzystany w produkcie promującym Piknik Jaćwieski i gminę Stare Juchy, którego projekt i wykonanie podejmie się zawodowy artysta- ceramik prowadzący warsztaty garncarskie.
 

Autor: Jarosław Franczuk