Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

29lut2016

FILMOGRAJNIA ROZPOCZĘTA

I warsztaty fotograficzno-graficzne dla młodzieży z klubu filmowego „FilmoGrajnia” za nami.

Co składa się na plakat filmowy?? Niby łatwe pytanie, ale czy na pewno?? Wczoraj okazało się, że nie.

Młodzież realizująca projekt Klub filmowy „FilmoGrajnia” wczorajszego popołudnia uczestniczyła w warsztatach, które były poświęcone promocji seansów filmowych, które już od dziś startują w Bibliotece – Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy. Prowadzący warsztaty fotograf z zamiłowania jak i z zawodu Pan Radosław Nowacki na ostrze miecza wziął plakaty filmowe. Jak się okazało do pracy przy stworzeniu jednego plakatu wchodzi sztab ludzi między innymi modele, fotograf i jego pomocnik, oświetleniowiec, makijażystki, choreografowie i wiele innych specjalistów, którzy później to oprawiają graficznie i udostępniają efekt końcowy do widomości publicznej.

Młodzież zapoznała się ze sprzętem na, którym będzie pracować przez cały okres  realizacji projektu czyli do sierpnia 2016r. , a na zakończenie warsztatów stworzyli plakat o pierwszym seansie filmowym z ramienia ich klubu oraz pod okiem koordynatora projektu rozwiesili je w punktach informacyjnych w Starych Juchach.

Następne warsztaty już we wtorek(02.03.2016r.) od godziny 15.30 w BCIiK w Starych Juchach, a już dziś pierwszy seans filmowy, a na ekranie o godzinie 16.00 ukarze się „ Marzyciel”

Serdecznie zapraszamy młodzież w wieku 13 – 19 lat do tego by przyłączyli się do klubu filmowego „FilmoGrajnia” , a wszystkich mieszkańców naszej Gminy do spędzenia dzisiejszego popołudnia razem z nami w Sali kinowej BCIiK w Starych Juchach.

Klub Filmowy FILMOGRAJNIA Sfinansowany ze środków programu „Równać Szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności administrowany przez Polską Fundacje Dzieci i Młodzieży.

Autor: Karol Malinowski