Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

14sie2012

FOTO - SAFARI

WARSZTATY FOTOGRAFICZNE
5–7.10.2012
Wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodę, a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz. Albert Einstein

Certyfikowane Gospodartwo Ekologiczne “Okrągłe” położone jest na malowniczym, pagórkowatym terenie nieopodal Giżycka, nad cichym jeziorem Skomack Mały w sercu Mazur Garbatych.

Dla gości przygotowano 11 pokoi gościnnych z łazienkami, TV, radiem i bezprzewodowym internetem

(w sumie 30 miejsc noclegowych).

Restauracja specjalizuje się w tradycyjnych daniach kuchni regionalnej.

Do obiektu przylega stacja narciarska SKI MAZURY usytuowana na morenowych wzgórzach. Na sezon zimowy dla narciarzy przygotowano trasy narciarskie, ratrakowane, sztucznie nasnieżane i oswietlone.

MAZURSKIE ZOO - SAFARI jest niepowtarzalną i unikalną atrakcją turystyczną nie tylko w północnej Polsce, ale i w skali całego kraju. Zwiedzający mogą z bliska podpatrzeć życie zwierząt w naturalnym otoczeniu. Na ogrodzonym 120 hektarowym terenie gospodarstwa, żyje ponad 500 dzikich zwierząt.

Przejażdżka samochodami terenowymi po parku zajmuje około godziny.

Właściciele zgromadzili ponad 500 dzikich zwierząt, w sumie 24 różne gatunki. Zwiedzający poruszają się po parku samochodami terenowymi i specjalnymi, otwartymi bryczkami. Zwiedzanie trwa około 60-70 minut. Taki sposób zwiedzania daje niezapomnianą możliwość obserwacji zwierząt z bardzo bliska, fotografowania a nawet karmienia. Na terenie parku, w naturalnych warunkach, mieszkają stada danieli, muflonów, jeleni europejskich, mandżurskich i axis, a także krowy highland cattel, krowy herefordy, konie tarpany, konie wielkopolskie, kucyki, dziki, lamy glama i guanako, osiołki, kozy i kózki miniaturki oraz owce wrzosówki.

Jedyna w Polsce propozycja Foto Safari dla wszystkich, którzy chcą poczuć ducha sawanny, wielkich migracji zwierząt w Afryce, nabrać doświadczenia i nauczyć się fotografowania dzikich zwierząt w kontrolowanych warunkach.

Warsztaty fotografii przyrodniczej skierowane są do osób początkujących i średniozaawansowanych, posługujących się sprawnie swoim sprzętem (nie uczymy obsługi aparatu, doradzamy w konfiguracji, wyborze parametrów).

Prowadzący: Krzysztof Łabanowski i Sylwester Zacheja

Grupa: 8-12 osób

Cena: 560 PLN od osoby, zakwaterowanie w pokojach dwu lub czteroosobowych.

KRZYSZTOF ŁABANOWSKI (ur. 1971 w Koszalinie) - fotograf amator, podróżnik, poszukiwacz odludnych miejsc i pięknych widoków. Od najmłodszych lat interesował się fotografią, podróżami i architekturą. Zaczynał od średnioformatowej fotografii analogowej w wieku 9 lat, by potem przejść wszystkie etapy rozwoju w tej dziedzinie ,włącznie z wywoływaniem zdjęć w domowej ciemni i obróbką cyfrową w photoshopie. W ostatnich 10 latach pasja wojaży i robienia zdjęć "przy okazji" zmieniła się w pasję podróżowania w celu poszukiwania pięknych miejsc i uwieczniania ich na fotografiach. Jest współautorem albumu fotograficznego "Skarby Ekwadoru i Galapagos" oraz serii wystaw dokumentujących podróż po tym kraju, które odbyły się w Warszawie, Wrocławiu oraz Kętrzynie

SYLWESTER ZACHEJA (ur. 1966 w Warszawie) - inżynier “z duszą artysty”, posiadający także doświadczenie w poligrafii. Swoją przygodę z fotografią rozpoczął prawie 30 lat temu, choć początkowo aparat towarzyszył mu jedynie podczas wypraw w góry i na piesze wycieczki. Z biegiem lat wyjazdy przekształciły się w plenery fotograficzne i poszukiwanie czegoś więcej niż tylko utrwalanie zdobytych szczytów. Pasjonuje się przede wszystkim fotografowaniem malowniczych krajobrazów i dziewiczej przyrody. Ulubiony temat to woda i jej występowanie w naturalnym środowisku. Podróżowanie po świecie, poznawanie niedostępnych miejsc i dziewiczej przyrody przywiodło do wydania wspólnie z wieloletnim przyjacielem pierwszego albumu fotograficznego o Ekwadorze we własnym wydawnictwie. Od roku działa intensywnie na polu Fotografii Artystycznej, osiągając sukcesy w postaci wyróżnień za swoje prace w międzynarodowych konkursach, a także poprzez publikacje prasowe. Współpracuje z miesięcznikiem Aktywna Mama, przeprowadzając sesje do wywiadów z kobietami znanymi ze świata mediów, mody, polityki, kultury i sportu. Ma w dorobku kilka wernisaży autorskich wystaw.

PROGRAM warsztatów

OŚRODEK MAZURSKI OKRĄGŁE SAFARI | NARTY | PENSJONAT

11-510 Wydminy Okrągłe 10

gmina Wydminy | powiat Giżycko | tel. kom. 660-811-811 | tel. 87 42-10-615

PIĄTEK- przyjazd uczestników, zakwaterowanie, kolacja, opowieści fotograficzne przy ognisku, wprowadzenie do fotografii dzikiej przyrody, omówienie planu na kolejne dni

SOBOTA

6:00-9:00 poranny wyjazd w plener, praktyczne aspekty fotografowania zwierząt na wolności, kadrowanie, światło, parametry ekspozycji, obiekty statyczne i w ruchu, techniki w fotografii dzikiej przyrody, wykorzystanie walorów krajobrazu w fotografowaniu zwierząt

9:00-10:00 powrót na śniadanie

10:00-11:00 indywidualna selekcja zdjęć, przygotowanie fotografii do omawiania

11:00-14:00 omówienie porannych zdjęć, dyskusja, zwrócenie uwagi na

błędy, rekomendacje na sesje, elementy obróbki w Photoshopie

14:00-15:00 obiad

15:00-18:00 popołudniowy wyjazd w plener, próba uwzględnienia uwag i rekomendacji z porannego omawiania zdjęć

18:00-19:00 indywidualna selekcja zdjęć, przygotowanie fotografii do omawiania

19:00-19:30 kolacja

19:30-22:00 wieczorna sesja omówienia postępów i dyskusje o fotografii

NIEDZIELA

6:00-9:00 poranny wyjazd w plener - ostatnia szansa na zdjęcia warsztatowe

9:00-10:00 śniadanie

10:00-12:00 Wybór najlepszego zdjęcia warsztatów, głosowanie, wręczenie nagrody za najlepsze zdjęcie, rozdanie dyplomów, podsumowanie, pożegnanie i wyjazd uczestników

Co zabrać, jak się przygotować:

zestaw obiektywów - rekomendowany zakres 24-300mm

•karty pamięci pozwalające zrobić min. 200-300 zdjęć w czasie jednej sesji

•zapasowa bateria do aparatu (jeśli jedna nie wystarczy)

•monopod/statyw (w przypadku

•worek z grochem do stabilizacji aparatu przy fotografowaniu z samochodu

•ciemny, stonowany strój, ciepły na wypadek jesiennych chłodów

•buty trekkingowe lub kalosze (na wypadek deszczowej pogody i mokrego terenu)

•płaszcz przeciwdeszczowy, coś do ochrony sprzętu przed deszczem (będziemy fotografować bez względu na pogodę)

•laptop/komputer opcjonalnie - ułatwi indywidualną selekcję zdjęć, zgrywanie z kart po zajęciach w terenie

Warunki uczestnictwa i regulamin

Warsztaty są przeznaczone dla osób posiadających pewną rutynę w posługiwaniu się własnym sprzętem i tego oczekujemy od uczestników. Doradzamy w zakresie konfiguracji sprzętu, doborze najodpowiedniejszych naszym zdaniem parametrów. Nie wypożyczamy sprzętu foto na miejscu. Udostępniamy możliwość zgrania zdjęć na dyski zewnętrzne, pendrive'y.

2. W warsztatach powinny brać udział osoby pełnoletnie, ewentualnie młodzież powyżej lat 16 pod nadzorem rodzica/opiekuna (obie osoby stają się uczestnikami grupy warsztatowej i podlegają regułom objętym regulaminem warsztatów).

3. Po terenie safari przemieszczamy się samochodami terenowymi na otwartej platformie (na zewnątrz kabiny pod dachem). W związku z tym uczestnicy muszą być odpowiednio ubrani i przygotowani na różne warunki pogodowe oraz stosować się do poleceń instruktora i kierowcy.

4. Nie wolno samowolnie opuszczać platformy bez wyraźnego pozwolenia osoby z obsługi.

5. Z samochodu schodzimy na znak powoli i ostrożnie, zatrzymujemy się w pobliżu, aby nie płoszyć zwierząt, które reagują na gwałtowne ruchy. Zachowujemy się cicho, mówimy szeptem - komentować i opowiadać będziemy przy oglądaniu zdjęć.

6. Prosimy nie zapominać, że to zwierzyna dzika, owszem przyzwyczajona do obecności człowieka, jednak żyjąca w warunkach zbliżonych do naturalnych.

7. Nie wolno samemu zbliżać się do zwierząt, wyciągać do nich rąk, itd. Poruszamy się tylko zwartą grupą po terenie.

8. Nie wolno karmić zwierząt - robią to wyłącznie pracownicy safari.

9. Warunkiem uczestnictwa jest opłacenie 100% wpisowego - przedpłaty w wysokości 50% w momencie dokonania rezerwacji i wpłaty pozostałej kwoty na 7 przed przyjazdem.

10. Organizator w przypadku nie zebrania się minimum 7 osób może odstąpić od organizacji warsztatów, o czym powiadomi uczestników mailem. Nastąpi w takiej sytuacji 100% zwrot zaliczki.

11. Jeśli uczestnik zrezygnuje na 3 dni przed terminem warsztatów lub na nie nie przyjedzie zaliczka przepada.

Więcej informacji oraz rezerwacja: OŚRODEK MAZURSKI OKRĄGŁE marketing@mazurskiezoosafari.pl mob. +48 600 247 247 11-510 Wydminy Okrągłe 10 gmina Wydminy | powiat Giżycko | tel. kom. 660-811-811 | tel. 87 42-10-615 www.mazurskiezoosafari.pl

Autor: Marta Słuchocka