GMINA STARE JUCHY ATRAKCYJNA TURYSTYCZNIE

20lis2009
Kolejny sukces gminy Stare Juchy, jej atrakcyjność turystyczną potwierdził certyfikat Ministra Infrastruktury
Prowadzący: Maciej Dowbor wraz z Joanną Koroniewską
Prowadzący: Maciej Dowbor wraz z Joanną Koroniewską
Prowadzący: Maciej Dowbor wraz z Joanną KoroniewskąNa gali nie brakowało gwiazd telewizjiKrystyna Czubówna... Przemysław SaletaLaureaci z ministrem Olgierdem DziekońskimLaureaci konkursów dla gminMinister Olgierd Dziekoński z Wójt Gminy Ewą Jurkowską-KawałkoŚpiewa Halina Frąckowiak
14 listopada 2008 roku rozstrzygnięta została IV Edycja Konkursu "Samorząd Przyjazny Przedsiębiorczości" oraz I edycja konkursu” Gmina Atrakcyjna Turystycznie”.

Konkursy organizowane są przez Mazowieckie Zrzeszenie Przemysłu Handlu i Usług oraz Europę 2000 Consulting Sp. z o.o. Uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się już tradycyjnie w Hotelu Gromada w Warszawie, podczas Wielkiej Gali Samorządu i Biznesu. W IV edycji konkursu tak jak i w latach poprzednich, rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie, bowiem wszystkie nominowane samorządy cechował pełen profesjonalizm w działaniach oraz doskonała oferta skierowana do inwestorów. W IV edycji konkursu “Samorząd Przyjazny Przedsiębiorczości” Organizatorzy ustanowili nagrodę dla najlepszych Włodarzy Gmin. Pretendentów do nagrody mogły zgłaszać samorządy, które przynajmniej raz w ciągu czterech lat wzięły udział w konkursie.

Laureaci Nagrody to osoby, których zaangażowanie oraz nowatorskie działania w pracy samorządowej wykraczają daleko ponad przeciętność, a profesjonalizm i skuteczność jaką się wykazują mogą być wzorem do naśladowania.
Celem Konkursów jest wyłonienie samorządów, które poprzez ponadprzeciętny, godny naśladowania poziom, stwarzają najlepsze warunki do lokowania inwestycji na ich terenie, a także w przypadku “Gminy Atrakcyjnej Turystycznie” chcą pokazać możliwości rozwoju turystyki na ich terenie. Organizator zgodnie z misją Konkursu chce promować najlepsze gminy z całej Polski; ocenić i docenić działania samorządu lokalnego, jego pracę na rzecz sprawnego funkcjonowania w realiach ekonomicznych Unii Europejskiej, zaangażowanie w rozwój gospodarczy własnego regionu, tworzenie nowych miejsc pracy, przestrzeganie zasad etyki w kontaktach z inwestorami. Ważne są ulgi sprzyjające inwestorom oraz posiadane certyfikaty, nagrody i wyróżnienia.

Wielka Gala Samorządu i Biznesu gościła 850 osób, gdzie spośród zacnych Laureatów tegorocznej edycji , zasiadali również przedstawiciela świata polityki, telewizji, samorządów i biznesu. W tym roku Organizator po raz pierwszy postanowił połączyć finał pięciu prowadzonych przedsięwzięć: Pereł Medycyny, Orłów Polskiego Budownictwa, Samorządów Przyjaznych Przedsiębiorczości, Gminy Atrakcyjnej Turystycznie i Mazowieckiej Firmy Roku. Tym sposobem doszło do znacznej integracji branż naszej gospodarki. Galę poprowadził Maciej Dowbor wraz z Joanną Koroniewską. Po oficjalnej części ceremonii, gości bawili Skaldowie, których występ zwieńczyły owacje na stojąco. Podczas bankietu czas umilała Halina Frąckowiak. Zarówno jak nieodłączną tradycją na Gali stała się licytacja - z której dochód przeznaczany jest dla dzieci niepełnosprawnych “Budzimy Nadzieje Drzewica” - tak również tradycyjnie stało się uhonorowanie osób, które w danym roku zasłużyły na miano “Człowieka Przyjaznego Przedsiębiorczości”. Od pierwszej edycji nagradzamy te osoby, które zdaniem i wyborem szanownego grona Kapituły silnie współpracują ze środowiskiem przedsiębiorców.

Patronat honorowy nad konkursem sprawuje Minister Infrastruktury Cezary Garbarczyk, w jego imieniu certyfikaty wręczył wiceminister Olgierd Dziekoński.

Osiągnięcie sukcesu przez naszą gminę nie było proste. Nie był to konkurs sms-owy. Należało zdokumentować osiągnięcia i zaprezentować jurorom, w którym zasiadały osoby związane z turystyką - mówi Wójt Ewa Jurkowska-Kawałko. - Mogę dodać, że przygotowane przez nas informacje były weryfikowane na miejscu i gmina nasza przypadła do gustu. O naszym sukcesie informowano widzów telewizji ogólnopolskiego kanału TVP3, a więcej informacji będzie w pismach branżowych. Dzięki sukcesowi zapewniliśmy sobie bezpłatną reklamę w najważniejszych miejscach.

Autor: Jarosław Franczuk
© 2007-2017 Urząd Gminy Stare Juchy
Urząd Gminy Stare Juchy Pl. 500-lecia 4, 19-330 Stare Juchy, tel. +48(87)619-90-53, faks +48(87)619-90-53