Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Projekty UE

13lis2010

GMINA STARE JUCHY NA 13 MIEJSCU W WOJEWÓDZTWIE W WYKORZYSTANIU FUNDUSZY UNIJNYCH

We wtorkowym dodatku do Rzeczpospolitej zaprezentowano wykorzystanie funduszy unijnych przez województwo warmińsko-mazurskie
Najbardziej renomowany dziennik Rzeczpospolita, na "zielonych stronach" zaprezentował raport na temat wykorzystania funduszy unijnych przez samorządy województwa warmińsko-mazurskiego.

Przedstawiono sztandarowe inwestycje wykonane przy wsparciu środków unijnych na terenie województwa. Zaprezentowano również tabelę pozyskiwania środków unijnych przez samorządy w latach 2007-2010, nasza gmina znalazła się aż na 13 miejscu pod względem wykorzystania funduszy ma mieszkańca. Jest oczywiste, że nie możemy konkurować z samorządami miejskimi pod względem wielkości wsparcia, dlatego dla obiektywizacji danych najczęściej ocenia się samorządu w tekim rankingu.

Oczywiście jest to pewne potwierdzenie prezentowanych już wielokrotnie faktów i sukcesów gminy, ale warto podkreślać sukcesy, gdyż nawet niektórzy kandydaci na wójta gminy nie wiedzą, że jesteśmy w czołówce pod tym względem. Samorządów gminnych w naszym województwie jest aż 112.

Autor: Jarosław Franczuk