Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Ludzie i wydarzenia

15wrz2017

GMINA STARE JUCHY WALCZY Z GRYPĄ

Gmina Stare Juchy od kilku lat uczestniczy w programie walki z grypą. Ponad 200 osób powyżej 65 roku życia może się za darmo zaszczepić u swojego lekarza rodzinnego.

14 września w Warszawie odbyło się coroczne „Flu Forum – Doroczna Debata Ekspertów” organizowane przez Ogólnopolski Program Zwalczania Grypy.

Spotkanie odbyło się w Sejmie RP  w Warszawie i zgromadziło ponad 300 osób.

Flu Forum to największe spotkanie dla przedstawicieli instytucji publicznych, patronów i partnerów, samorządowców, ekspertów medycznych, posłów, a także dziennikarzy z mediów medycznych, ogólnopolskich i regionalnych, podczas którego inaugurowany jest sezon grypowy. To doroczna debata niezależnych ekspertów, którzy przedstawiają pozytywne skutki szczepień przeciw grypie. Podczas Flu Forum wręczane są nagrody Flu Fighter dla instytucji, które najmocniej angażują się w promocję szczepień. Ponadto przyznawane są też tytuły Samorządowego Lidera. Jest to nagroda dla tych samorządów, które realizują programy zdrowotne w zakresie profilaktyki grypy.

W trakcie Forum nagrodzono laureatów akcji „Samorządowy Lider Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy”, w grupie nowych liderów odznaczono Gminę Stare Juchy.

Autor: Jarosław Franczuk