GMINNY TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

14mar2008
W środę, 19 marca w Zespole Szkół w Starych Juchach odbył się gminny Turniej BRD
W świetlicy szkoły w Starych Juchach odbył się Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Startowały reprezentacje dwóch szkół podstwawowych: ze Skomacka Wielkiego i Starych Juch. Każda reprezentacja wyłoniona była w turniejach na szczeblu szkolnym i składała sie z trzech zawodników i jednego rezerwowego.

Szkołę w Starych Juchach reprezentowali: Marcin Warakomski, Julia Milewska i Adam Gwiazdowski, szkołę w Skomacku: Marta Dreślińska, Aneta Piotrowska i Katarzyna Dudkowska.

Zawodnicy mileli do rozwiązania test wyboru składający się z dwudziestu pytań. Należało wykazać się wiedzą ze znajomości znaków drogowych, rozwiązywania tak zwanych "krzyżówek" polegających na ustaleniu pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu i wiedzy z udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadku. Czas na rozwiązanie testu to 60 minut.

Nad sprawnościa przebiegu czuwała komisja sędziowska w składzie: aspirant Tomasz Karwowski, starszy posterunkowy Łukasz Zaniewski i Edyta Malinowska pracownik Urzędu Gminy.

Zwycięzcą zespołowym Turnieju okazała się szkoła w Skomacku Wielkim, która pokonała Stare Juchy jednym punktem. Również zwycięzcą indywidualnym okazała się uczennica ze Skomacka Kasia Dudkowska, która na 20 możliwych punktów zdobyła 15.

Po zakończeniu zawodów wszystkim wręczono nagrody, które ufundowało PZU inspektorat w Ełku, Urząd Gminy i Szkoła w Starych Juchach.

Zdjęcia wykonała Iwona Bogusz-Karpińska.

Autor: Jarosław Franczuk
© 2007-2017 Urząd Gminy Stare Juchy
Urząd Gminy Stare Juchy Pl. 500-lecia 4, 19-330 Stare Juchy, tel. +48(87)619-90-53, faks +48(87)619-90-53