Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Ludzie i wydarzenia

18lis2008

GORĄCA ATMOSFERA W ŚWIETLICY W SKOMACKU WIELKIM

Długi weekend w świetlicy środowiskowej “Dajmy szansę”w Skomacku Wielkim był szczególnie udany. Obfitował w szereg atrakcyjnych działań zainspirowanych przez dzieci, młodzież i dorosłych. Wśród nich wymienić należy dyskotekę dla najmłodszych “Wygibajki” zorganizowaną w niedzielę i prowadzoną przez młodzież, która wyśmienicie wywiązała się z zadania.Było miło i wesoło. Dzieci podczas zabawy przy muzyce korzystały ze słodkiego poczęstunku.

W poniedziałek natomiast odbyły się warsztaty plastyczne pt. “Na szkle malowane”prowadzone przez p. Ewę Gumińską. Zajęcia były wspaniałą okazją , aby własnoręcznie wykonać oryginalną pracę na szkle. Warsztaty umożliwiły poznanie różnych sposobów i form wykonywania upominków dla najbliższych. Zajęcia skierowane były do starszych dzieci, młodzieży i dorosłych.

Dzień 11-go listopada (wtorek) uczczono w świetlicy w szczególny sposób. Mieszkańcy zostali zaproszeni na wieczorek z akcentem patriotycznym z okazji 90 -tej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Młodzież przygotowała występ słowno - muzyczny, w którym mogli brać udział zaproszeni goście włączając się aktywnie do śpiewania pieśni patriotycznych. Po części artystycznej seniorzy prezentowali znane im pieśni, co wywołało ogromne zainteresowanie wśród młodzieży i duży aplauz. Młodzież zaproponowała seniorom kontynuowanie tego typu spotkań. Jest to wspaniała okazja do integracji wielopokoleniowej. Różnica wieku między uczestnikami dochodziła do 80- ciu lat.

Na najbliższy okres planowane są równie atrakcyjne imprezy okazjonalne.

Autor: J. Ejza, D. Radziszewska, A. Cyb