Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Kultura

25mar2013

GOŚCINNY WYKŁAD W WSFiZ W EŁKU

SPECYFIKA FUNKCJONOWANIA GOK-u

W piątek 22 marca 2013r.  w Sali nr 1 Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku Filia w Ełku  o godz. 15.00 odbył się gościnny wykład.

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Starych Juchach mgr Marta Słuchocka przedstawiła studentom specyfikę funkcjonowania Instytucji Kultury na przykładzie Gminnego Ośrodka Kultury w Starych Juchach. Studenci dowiedzieli się kto powołuje Dyrektora i jaki ma zakres obowiązków, kogo zatrudnia Dyrektor i na jakich stanowiskach, co jest podstawą gospodarki finansowej, jakie działania zawiera statut, jakie formy zajęć są prowadzone w GOK –u i w jakich godzinach placówka jest czynna, na jakich imprezach opiera się  podstawowy kalendarz imprez, a jakie imprezy są organizowane jubileuszowo bądź okazjonalnie, z kim współpracujemy itd. Ponieważ placówka zajmuje się również prowadzeniem, konkursów, warsztatów i innych zajęć praktycznych, część wykładu miała charakter warsztatowy. Zbliża się Wielkanoc, więc temat był związany z nadchodzącym Świętem. Instruktor Pani Krystyna Pilawska -Wiercińska pokazała chętnym studentom jak wykonać tradycyjne pisanki malowane woskiem. Trzeba przyznać, że taka sztuka nie jest łatwa, ale sprawia dużo przyjemności. Pisanki wykonane własnoręcznie są wartościowym elementem dekoracyjnym Wielkanocnego stołu. Najbardziej aktywni otrzymali Dyplomy za udział w warsztatach:

  1. Pani Emilia Stuchła
  2. Pani Małgorzata Bukowska
  3. Pan Adam Toczyłowski
  4. Pani Roksana Fądarska
  5. Pani Beata Rajkiewicz

 

 Na zakończenie zaprosiliśmy na VII już Piknik Jaćwieski, który zawsze jest w pierwszy weekend sierpnia. W tym roku 3-4 sierpnia 2013r. Plaża wiejska

ZAPRASZAMY

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy Wesołych Świąt.