Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Turystyka

26cze2008

HOTSPOT JUŻ DZIAŁA

Posiadacze telefonów komórkowych z funkcją WLAN i laptopów mogą przeglądać strony internetowe siedząc z parku 500-lecia w Starych Juchach
W parku położonym w centrum Starych Juch uruchomiony został publiczny i bezpłatny dostęp do internetu. Właścicile laptopów i telefonów komórkowych posiadających możliwość połaczenia z siecią będą bezpłatnie korzystać z sieci internet i telefonii komórkowej. Jest to pierwsza usługa tego typu dostępna w miejscu publicznym w powiecie ełckim. Dostęp jest na razie tylko w parku, gdyż urząd chce sprawdzić jak i czy będzie wykorzystywana usługa. Nie wyklucza się, że w przyszłości będzie on dostępny w całej miejscowości, a nawet na pobliskim jeziorze. Chcemy wykorzystać hotspot do promocji gminy.

Hotspot (ang. hot spot - "gorący punkt") to otwarty i dostępny publicznie punkt dostępu umożliwiający dostęp do Internetu za pomocą sieci bezprzewodowej (WiFi). Hotspoty są instalowane najczęściej w hotelach, restauracjach, lotniskach, dworcach, uczelniach, centrach handlowych, centrach miast i innych miejscach publicznych. Umożliwiają one posiadaczom komputerów przenośnych laptopów i palmtopów wyposażonych w bezprzewodową kartę sieciową podłączenie się i dostęp do Internetu. Podstawowym elementem hotspotu jest AP (ang. Access Point) - Punkt Dostępowy. Jest to urządzenie, dokonujące transmisji sygnału analogowego na sygnał radiowy umożliwiając w ten sposób świadczenie określonych przez administratora usług np. dostęp do zasobów sieci, udostępnianie połączenia internetowego.

Autor: Jarosław Franczuk