Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Sport

5maj2008

I Międzygminny Turniej Tenisa Stołowego Stare Juchy - Prostki

Dzisiaj, w Gminnym Ośrodku Kultury został rozegrany "I Międzygminny Turniej Tenisa Stołowego Stare Juchy - Prostki". Już w marcu została wyrażona chęć współpracy między dyrektor GOK w Prostkach Ewą Ratkiewicz, a p.o. dyrektora GOK Stare Juchy Dominikiem Kowalewskim, dzięki czemu odbyły się turnieje eliminacyjne, w których można było wyłonić reprezentantów obu miejscowości. Dzisiaj, od godz. 15.00 przez następne cztery godziny uczniowie rywalizowali ze sobą w tej popularnej wśród młodzieży dyscyplinie sportowej. Organizatorzy postanowili rozegrać turniej w dwóch kategoriach: gimnazjaliści i licealiści w systemie "Każdy z każdym". W turnieju wzięło udział po 7 osób z każdej z dwóch miejscowości.

Po kilkugodzinnych zmaganiach i przeliczeniu punktów, sędzia główny Pan Adam Kalisiewicz mógł wreszcie ogłosić wyniki. Puchary i dyplomy dla uczestników wręczyła Pani Ewa Ratkiewicz.

Wyniki w kategorii gimnazjaliści:

I miejsce - Marcin Słomski - St. Juchy

II miejsce - Kamil Łoniewski - St. Juchy

III miejsce - Karol Stempiński - St. Juchy

Wyniki w kategorii licealiści:

I miejsce - Szymon Tuttas - St. Juchy

II miejsce - Mariusz Milewski - St. Juchy

III miejsce - Bartłomiej Bednarek - St. Juchy

Dzisiaj, naszym reprezentantom poszło znakomicie i godnie reprezentowali naszą miejscowość, ale już niebawem zostanie rozegrany II etap turnieju. Tym razem będą musieli zmierzyć się z młodzieżą z Prostek na "ich terenie".

Serdecznie dziękuję za współorganizację i dotychczasową współpracę Pani Ewie Ratkiewicz - dyrektor GOK w Prostkach.

Oczywiście "I Międzygminny Turniej Tenisa Stołowego Stare Juchy - Prostki" nie mógłby się odbyć bez pomocy sponsorów, a są nimi: Państwo Bożena i Sławomi Sosnowscy oraz Pani Wanda Hanusko. Również dziękuję sponsorowi m.in. pieczywa, który pragnie pozostać anonimowy. Na koniec bardzo serdecznie dziękuję pracownikom GOK w Starych Juchach, którzy mimo wolnego dnia zechcieli poświęcić swój czas na organizację turnieju oraz Dominikowi Drażba za przepysznie upieczone kiełbaski.

Autor: Dominik Kowalewski