Stare Juchy - HerbGmina Stare Juchy

Aktualności

Ludzie i wydarzenia

2wrz2013

II PIKNIK RODZINNY w Starych Juchach

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Gminy Stare Juchy pozyskując dotacje w ramach Grantów Gminy Stare Juchy oraz Grantów Powiatu Ełckiego 2013 uprzyjemniło zakończenie wakacji większości dzieci w naszej gminie organizując II Piknik Rodzinny. Impreza była finalną częścią projektu "SPORTOWE LATO". Niestety okrojone dotacje nie pozwoliły na zorganizowanie większej ilości zajęć sportowych w miesiącu sierpniu. Natomiast te, które się odbyły cieszyły się ogromnym zainteresowaniem maluszków z rodzinami oraz dzieci starszych. Członkowie stowarzyszenia już myślą, jak wzbogacić ofertę wakacyjną w przyszłym roku. Frekwencja i zainteresowanie tym rodzajem projektu pokazuje potrzeby mieszkańców naszej gminy, na które stowarzyszenie z wielką przyjemnością odpowiada.

II Piknik Rodzinny miał miejsce przy stadionie gminnym 31 sierpnia 2013 roku. Mimo chwil z deszczem zainteresowanie i chęć zabawy nie ustawały. Bezpłatnymi atrakcjami dostępnymi dla dzieci były dmuchańce, trampolina i skoczek. Każdy miał również możliwość wypróbowania swoich sił w zawodach sumo, co jak zauważyliśmy sprawiło wiele radości młodszym i tym starszym. Ponadto podczas pikniku rozdaliśmy 800 bezpłatnych karnetów na watę cukrową i popcorn. Chwile podczas deszczu uprzyjemnił teatr lalki i pantomimy CONIECO z Białegostoku. Natomiast spragnieni ruchu na świeżym powietrzu wzięli udział w meczu ogromną piłką nożną. Do tanecznej zabawy na scenie dzieci wciągnął amatorski zespół tańca Black Stars, członkinie tego zespołu przygotowały również loterię, w której każde dziecko mogło wylosować maskotkę. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia plastyczne przygotowane przez Panie z Gminnego Ośrodka Kultury w Starych Juchach. W specjalnie do tego przygotowanym namiocie dzieci mogły rozwijać swoje talenty plastyczne, wycinając zwierzątka, konstruując origami czy wyciskając z masy solnej.

Przygotowanie pikniku nie byłoby możliwe bez wsparcia partnerów. Przede wszystkim pragniemy podziękować Pani Ewie Jurkowskiej - Kawałko Wójt Gminy Stare Juchy za udostępnienie autokaru i dowozu dzieci z terenu całej gminy. W tej kwestii wsparli nas również lokalni liderzy organizując w swoich wsiach grupy dzieci zainteresowane udziałem w pikniku. Współpraca z takimi osobami jest jednym z założeń działania Kawiarenki Obywatelskiej, osoby takie niekoniecznie pełnią rolę sołtysów czy radnych, zdarza się również, że są to osoby działające mając na celu dobro swojej wsi. Jak zwykle zachęcamy do udziału w spotkaniach kawiarenki, gdyż daje to możliwość działania na rzecz rozwoju społeczności lokalnej. Pragniemy również podziękować młodym ludziom z Klubu Wolontariusza, których ciężko byłoby wszystkich wymienić, ale bez których takie działania nie miałyby sensu.

W ramach partnerstwa wsparli nas również:

Gminny Ośrodek Kultury w Starych Juchach
Zespół Szkół Samorządowych w Starych Juchach
Juchowska Aktywna Młodzież Alternatywna JAMA
Sklep Spożywczy „KWIATEK”
Pan Jarosław Pahl

Mazurskie Stowarzyszenie Lotnicze

Ochotnicza Straż Pożarna w Starych Juchach


 

Autor: Beata Klaus-Gramacka